19:10, 23 Квітня 2020

У Підгайцівської сільради той самий номер телефону, що й у підприємців, які виграють закупівлі

У підприємців, які виграють держазупівлі Підгайцівської сілької ради, та сільради виявився спільний номер телефону. Більшість із цих підприємців працюють лише декілька місяців.

Нагадаємо, інтернет-видання «Волинь Online» проаналізувало закупівлі сільради за допомогою аналітичної системи «YouControl» та системи публічних закупівель «Prozorro» та віднайшло дивну систематичність переможців – недавня реєстрація підприємців та один номер телефону, а для декого – ще й одне прізвище.

Як ми дослідили, щонайменше 15 підприємців виграють постійно усі закупівлі та тендери Підгайцівської сільради. 14 з них мають такий самий номер телефону, як у Підгайцівської сільради. Серед них і родина Штафенесів. Усі ФОПи, яких ми відшукали у процесі розслідування – Назарій Годюк, Артур Шиманський, депутат Підгайцівської сільради Микола Хаблюк, Сергій Бєлов, Руслан Нестер, Олег Миколайчук, Михайло Мартинюк, Олександр Чоп, Юрій Симонович, Інга Штефанеса, Євген Штефанеса, Наталія Штафенеса, Андрій Штафенеса, Лариса Штефанеса, Георгій Штефанеса,

Номер телефону 0332797503, що вказують підприємці на своєму профілі на «Prozorro» , вказаний також на офіційному сайті сільради у розділі «Контакти».

Сільський голова Юрій Семенюк для інтернет-видання «Волинь Online» у коментарі пояснював, що не знає, чому у них однаковий номер телефону і це потрібно писати у підприємців, однак за цим номером телефону нам ніхто не відповідав.

Як повідомили для інтернет-видання «Волинь Online» власні джерела, там діє схема «відкату» для сільського голови. Керує цією схемою Георгій Штефанеса. А всі інші підприємці лише реєструються, як ФОПи для того, аби здавалося, що закупівлі виграють різні люди. За словами джерела, всі у сільраді знають ці факти, але це триває роками і ніхто нічого довести не може.

Зауважимо, що такі дії підприємців є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. До прикладу, цьогоріч на Волині прокуратура викрила подібний випадок щодо суб’єктів господарювання, які спотворювали результати проведення публічних закупівель. Прокурори виявили, що суб’єкти господарювання були пов’язані між собою, орендують приміщення в однієї юридичної особи за однаковою адресою і попередньо здійснювали поставку товару (м’ясних продуктів) тільки одному й тому ж замовнику.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: