19:50, 02 Серпня 2022

У Підгайцівській громаді розповіли, у якій гімназії не буде першокласників

Цьогоріч у перший клас освітніх закладів Підгайцівської громади зареєстрували 272 заяви від батьків. Найбільше першокласників буде у Підгайцівському, Липинському, Піддубцівському та Лищенському ліцеях. Вперше першокласників не буде у Воротнівській гімназії – там наразі є лише троє потенційних школяриків.

Про це повідомляє прес-служба Підгайцівської громади.

«Ми розуміємо, що більшість батьків, зважаючи на війну у країні, можуть лишити дітей у дитсадку, або вдома до наступного навчального року, але все ж, можливість  подати заяву у перший клас є до 1 вересня 2022 року. Це можна зробити як особисто, завітавши у школу, так і онлайн – надіславши усі необхідні документи на електронну адресу навчального закладу.  Контактні дані можна знайти на сайтах освітніх закладів Підгайцівської громади», – зазначає начальниця Відділу освіти, культури, молоді та спорту Підгайцівської сільської ради Жанна Скороход.

Згідно з щорічною інформаційною довідкою МОН України щодо розрахунку обсягу освітньої субвенції на 2022 навчальний рік у Підгайцівській громаді у класах має бути не менше як 17 учнів, у таких класах держава готова оплачувати роботу педагогічних працівників та давати кошти на розвиток матеріальної бази ліцею, або гімназії. У інших випадках, фінансування має відбуватися коштом засновника навчального закладу, тобто, у нашому випадку – сільською радою.

У Підгайцівській громаді цьогоріч 7 із 12 закладів освіти мають нижчий показник наповнюваності класів, ніж потрібно, аби отримувати субвенцію із державного бюджету. Тому саме коштом великих шкіл, де наповнюваність вища, Відділу освіти, науки, молоді та спорту вдасться покрити обов’язкові витрати на оплату заробітних плат вчителям. Коштів на розвиток та покращення матеріальної бази у школах не лишається.

Яким чином буде відбуватись навчання у ліцеях та гімназіях під час воєнного стану ще вирішують. Аби бути об’єктивними та врахувати побажання батьків, відділ освіти Підгайцівської сільської ради провів анкетування батьків. Наразі результати опрацьовують та готують стратегію роботи на 2022-2023 навчальний рік.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: