15:01, 08 Вересня 2022

У Нововолинську разом з FSC обговорювали як збільшити прозорість заготівлі деревини

На деревообробний завод ТОВ «Кроноспан УА» у Нововолинську приїхала  директорка Глобальної мережі Forest Stewardship Council (FSC) Ліске ван Сантен та директор FSC Ukraine Павло Кравець.  Як повідомляють на сторінці Kronospan Ukraine у обговоренні проблем галузі взяли участь  Генеральна директорка ТОВ «Кроноспан УА» Наталія Покінська, технічний директор підприємства Бартоломей Козіол,  начальник відділу закупівлі деревини Сергій Сметюх, а також  координатор ініціативи «За ринок деревини» і проєкту «Меблеве економічне диво» Юрій Дюг.

«Міжнародна сертифікація лісів зараз надзвичайно важлива для виживання деревообробного та меблевого бізнесу. Адже під час війни значно порушились ланцюжки постачання, бізнес зіткнувся з непередбачуваними економічним і безпековими викликами, в Україні відбулось значне падіння внутрішнього ринку.  Меблеві фабрики змушені переорієнтовуватися на експорт. Тепер від можливості продавати продукцію закордон залежить виживання галузі.  Критично важливо, щоб FSC сертифікація не тільки зберігалась в Україні, але й розширювалась. Зараз на рівні держави необхідно більше уваги приділити напрацюванню нової законодавчої бази для роботи лісогосподарських підприємств, що збільшувати відповідність процесу заготівлі деревини європейському регламенту EUTR», — наголосила Генеральна директорка ТОВ «Кроноспан УА» Наталія Покінська.

Саме тому компанія «Kronospan» під час відстоювання інтересів галузі активно співпрацює з Українською Асоціацією Меблевиків, Європейською Бізнес Асоціацією, Міністерством економіки України, командою Першої віце-прем’єрки Юлії Свириденко, народними депутатами Олександром Ковальчуком та Данилом Гетманцевим, обласними державними адміністраціями. Спільними зусиллям створено комплексний план розвитку  лісової, деревообробної і меблевої галузі «Меблеве економічне диво» на період до 2035 року.  А до Національного плану відновлення України включені заходи забезпечення 100 % FSC, PEFС сертифікації  всіх українських лісів та деревини, а також кроків подальшої імплементації регламентів EUTR.

«Критично важливим є збереження FSC та PEFС сертифікації під час реформування українських лісогосподарських підприємств та системи управління лісами. Адже від наявності сертифікації деревини залежить експорт виробів з деревини та готових меблів.  Сертифікація має бути чинною постійно, без будь-яких перехідних періодів, — зауважив координатор проєкту «Меблеве економічне диво» Юрій Дюг. – Крім того, бізнес, влада та міжнародні інституції мають зробити все для збереження FSC сертифікації в Україні під час воєнного стану, відновлення сертифікації лісів та лісових господарств на деокупованих територіях країни».

У свою чергу директорка Глобальної мережі Forest Stewardship Council Ліске ван Сантен високо відзначила роботу компанії «Kronospan» у сфері впровадження відповідального лісокористування в Україні та наголосила на важливості об’єднання зусиль всіх стейкхолдерів цього процесу для подальших позитивних змін.

Довідково:

Forest Stewardship Council®, FSC® (Лісова опікунська рада) є міжнародною, неурядовою, неприбутковою членською організацією.

Будучи піонерами лісової сертифікації, FSC має більш ніж 25 річну експертизу та досвід сталого ведення лісового господарства, який використовується для заохочення відповідального лісогосподарювання.

Місія FSC полягає у просуванні екологічно відповідального, соціально вигідного і економічно життєздатного управління лісами в світі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: