15:58, 09 Грудня 2022

У Нововолинському історичному музеї відкрили виставку хусток

Колекціонерка старовинного національного одягу Марія Доліновська представила виставку хусток «Свято дівочої долі. Українська хустка: минуле і сучасність». Презентація колекції відбулася 8 грудня у Нововолинському міському історичному музеї.

Про це повідомляють на веб-сайті Нововолинської міськради.

У експозиції зібрані хустки з різних куточків України, Польщі, Угорщини, інших країн Європи та Азії. Загалом на огляд відвідувачів представлено понад 150 старовинних експонатів.

Під час презентації колекції, з історією української хустки познайомила директорка музею Ірина Костюк. Марія Доліновська доповнила розповідь цікавими фактами про експонати зі своєї колекції та показала кілька прикладів зав’язування хустки. Майстриня рукоділля Валентина Зусько поділилася спогадами про національне вбрання своєї родини.

Відвідувачі виставки мали можливість приміряти старовинні хустки та сфотографуватися у національному головному уборі. Знімки робив фотограф Володимир Єфімов.

До слова, виставка «Свято дівочої долі. Українська хустка: минуле і сучасність» – перший захід із серії запланованих у період з 8 грудня по 8 січня в рамках благодійного Різдвяного марафону. Про інші заходи інформуватимемо згодом.

Експозиція хусток Марії Доліновської буде діяти до 26 грудня у міському історичному музеї. Вхід вільний. У виставковому залі встановлена скринька для збору коштів на потреби військових.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: