21:34, 26 Квітня 2019

У музеї на Волині відреставрували пам’ятку архітектури XVIII століття. ФОТО

На Волині з ініціативи Любомльського музею відреставровано пам’ятку архітектури XVIII століття.

Про це повідомляє Музейний простір Волині.

За пропозицією дирекції Любомльського краєзнавчого музею відреставрували римо-католицьку каплицю святого Яна Непомука середини XVIII ст.

Пам’ятка архітектури знаходиться на північ від костелу Св. Трійці в м.Любомль. Вона має вигляд мурованої двоступінчатої квадратної колони. Нижня частина дещо ширша від верхньої і стоїть на розширеному фундаменті, попереду має дві сходинки.

У верхній частині з південного боку колони знаходиться ніша з півкруглим верхом, у якій раніше стояла фігура святого Яна Непомука. Верх каплиці мурований, у вигляді шатра із залізним хрестом на кулі. Каплиця тинькована. Висота каплиці – 6 м. Нижня частина колони становить 128х92 см, тобто, зі сторони ніші вона ширша.

Точна дата побудови каплиці невідома, але в описі інвентаря Рожанцевого братства Любомльського костелу за 1755 рік записано, що колона св. Яна Непомука недавно збудована, фондована Станіславом Ринкєвичем. Тому можемо припустити, що каплиця побудована в 1750-х рр. Останній раз колона реставрувалась ще у 30-х рр. ХХ ст.

Після Другої світової війни, з приходом радянської влади, костел вже був недіючий і опіки над каплицею не було, тоді ж зникла статуя Яна Непомука, яка була в ніші. У ІІ половині ХХ ст. каплиця почала руйнуватись, тиньк майже облетів, люди почали брати цеглу з фундаменту.

Нині ж, за підтримки місцевої влади, меценатів та благодійників були проведені ремонтно-реставраційні роботи. Усі вони здійсненні у відповідності з пропозиціями та вимогами органів охорони культурної спадщини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: