17:17, 20 Жовтня 2020

У моду повертаються шкіряні плащі та мереживо: «НамистА» розповідають, як бути в тренді цієї зими*

Шкіра і латекс, мереживо і бахрома, картаті речі та модний коричневий – основні тренди сезону осінь-2020-весна-2021.

Про те, як бути в тренді, що мати у базовому гардеробі та як швидко пошити бажану річ інтернет-видання «Волинь Online» розмовляло із майстринею, засновницею бренду авторських прикрас та одягу «НамистА» Світланою Головачук.

«Я роблю жінок красивими, – посміхаючись каже вона. – Знаю, як підкреслити індивідуальність за допомогою одягу та аксесуарів. Бо якою б красивою не була річ із магазину, вона ніколи не буде стовідсотково вашою, бо створена для всіх, а не для конкретної жінки. Одяг та прикраси – це ж не лише обгортка, образ чи набір речей, це ціла філософія!».

А щоб було не лише комфортно і гарно, а ще й у тренді, Світлана Головачук підготувала поради для волинян.

У моду повертається шкіра, а латекс стає повсякденною річчю

Головні тренди цієї осені-зими – це шкіряні речі (модні не лише шкіряні сукні, а й шкіряні плащі), латексні речі, бахрома, різноманітне мереживо, брючні костюми, картаті речі.

Цього сезону дизайнери та стилісти костюми пропонують носити замість вечірніх та коктейльних нарядів. Шиють їх із оксамиту, блискучого атласу, тафти тощо.

Світлана Головачук зауважує, що шкіра і латекс актуальні на подіумах, де речі з таких матеріалів виглядають ефектно, але в умовах української зими та традиційної для волинської осені-зими сирості втрачають актуальність і навряд чи стануть топовими речами. Швидше за все, шкіра та латекс будуть яскравими елементами декорування одягу, своєрідними родзинками. Або ж, радить майстриня, варто обирати тканини з флісовою основою, або такі, які імітують шкіру та латекс.

Бахрому зараз також використовують для декорування, зокрема на рукавах суконь, по низу спідниці тощо, а також в прикрасах, на сумках. Актуальні сукні та різноманітні кофтинки із мережива.

«Зараз модний ефект майже голого тіла. Якщо раніше одягати серед будня-полудня на білизну дуже прозорі речі вважалося майже вульгарним, то сьогодні дизайнери пропонують спокійно «відкривати» тіло. У багатьох колекціях є вже сукні із  мережива, під якими лише білизна, – каже Світлана Головачук. – Окрім того, мереживо активно використовують в дуетах з іншими тканинами без ефекту голого тіла».

Модними залишаються трикотажні сукні, які практично всім підходять і в них дійсно і тепло і зручно.

Майстриня каже, що варто обирати те, що тобі личить і те, що подобається. Якщо ж говорити про кольорові тенденції, то чорний залишається у фаворитах, а це саме той колір, який дозволяє «підкоригувати» силует адже візуально робить його стрункішим, окрім того, саме чорний легко можна поєднувати з безліччю барв і кожен раз – це буде новий образ.

Також у безперечних фаворитах – теплі коричневі кольори: від глибокого шоколадного до світлого бежу. Стилісти радять придбати «кавове» кашемірове пальто, бо це практично і теж поєднується майже з усім.

«Нещодавно мала нагоду подивитися, що пропонують жінкам у столичних магазинах: і мас-маркет, і дизайнерські мережі вивісили класичні пальта прямого силуету усіх можливих відтінків кавового кольору. Зрозуміло, бо то – актуальний тренд. Але тоді в дефіциті індивідуальність! Тому, як зала Коко Шанель: мода проходить, а стиль лишається», – каже пані Світлана.

Ще один із фаворитів цього сезону – це зелений пляшковий колір, а також картаті речі у стилі печворк і клітинка.

«Але клітинка дуже непроста і треба обережно до неї ставитися, бо, зазвичай, вона візуально додає кілограмів», – наголошує майстриня.

У шафі варто мати свій особистий конструктор – базовий гардероб

У будь-якому разі, не зважаючи, які б не були тренди, варто мати свій базовий гардероб.

«Фактично – це твій особистий конструктор з речей, які дуже вдало одна з одною поєднуються. Якщо ще декілька років тому базовий гардероб асоціювався із офісним, одягом класичного стилю, то сьогодні життя вносить корективи – люди масово перейшли на спортивний стиль, для прогулянок у місті. Вже навіть є кросівки спортивні білі, а є білі кросівки для прогулянок у місті. Тобто ті білі, які для прогулянок у місті запросто можна одягнути під костюм, навіть більш класичний, під пальто, воно дійсно гарно виглядає, якщо кросівки не такі грубі», – зазначає Світлана Головачук.

Вона зауважує, що стилісти розкажуть, що треба обов’язково мати класичний брючний костюм, білу сорочку, спідницю-олівець чорного кольору, пару джемперів кремового кольору, декілька базових джинсів тощо, а вона ж радить підібрати, просто, свої речі:

«Це має бути той набір речей, який комфортний для кожної людини, в якому зручно і який гарно поєднується. Це і є базовий гардероб. Якщо це мама, яка народила дитину і гуляє з візочком щодня, то їй не так актуально, аби у базовому гардеробі був діловий костюм і туфлі на шпильках, основна складова її гардеробу – це комфортні речі, наприклад, спортивні костюми, джинси, курточка».

Особливе місце у базовому гардеробі завжди посідала маленька чорна сукня.

«Якщо говорити про Шанель, то вона не створювала коротких речей, тому що вважала, що лікті і коліна – це ті частини тіла, які в жінки треба прикривати, бо вони некрасиві. Я не скажу, що ми повинні всі закривати коліна – це, як кому подобається, але маленька чорна сукня – це не обов’язково коротесенька, вона може бути різної довжини. До речі, сьогодні вже, як почитати поради стилістів, які на цьому спеціалізуються, то маленька чорна сукня – це навіть не просто сукня-футляр вузенька, це може бути вже з розширеною спідницею, сукні зі спідницею-сонце», – зазначає майстриня.

Вона наголошує, що така сукня – це базова річ, яка дозволяє її дуже функціонально використовувати: коли одягнув на неї якийсь жакет –  у тебе діловий стиль, офісний стиль, коли одягнув особливу прикрасу та підбори – це вже може бути і коктейльний і вечірній образ. На сьогодні вона може бути будь-якою.

Сукня-футляр ж, за її словами, не всім підходить, під кожен тип фігури потрібно вміти підбирати вбрання. Сукня-футляр – це сукня, яка дуже добре припасована по фігурці і спідниця в якої  не прямо покроєна, а звужена до колін.

«Так, на жінці з ідеальною фігурою така сукня дуже красиво дивиться, а також підходить для дам із формами, у яких яскраво виражені груди, сідниці, це не обов’язково має бути 90/ 60 / 90.  Але для жінок, фігура яких не нагадує пісочний годинник, є купа секретних прийомів: від драпіровок до особливого крою. Хороший майстер підкаже, що підходить до Вашого типу фігури. Але сукня-футляр всім не підійде», – наголошує пані Світлана.

Разом з тим потрібно пам’ятати, що для кожної події є свій доречний одяг.

«Я завжди привчаю свою дитину і кажу, що до школи не можна ходити в спортивному костюмі. А вона дивується, чому, бо це ж так зручно. Я їй кажу «Дивися, коли ти прийдеш на пляж в шубі, тебе ніхто не буде сварити, але на тебе будуть дивитися, як на дивачку. Бо це не до місця». Все має бути до місця».

Наприклад, фішка майстрині Світлани Головачук – це корсети.

«Але це не масові речі, це одяг – для особливих подій або ж для сміливих жінок. Переважно, корсети одягають на світський раут, вечірку, весілля, святкування дня народження», – наголошує вона. – «Але то може бути й стильний одяг для офісу, коли одягати суцільний чи «литий» корсет на блузу. До класичних брюк дуже гарно дивиться. При цьому такий одяг дозволяє бути особливо стрункими».

Корсети на сьогодні стали окремими, навіть самодостатнім елементом одягу. Навіть прозорі корсети одягають поверх блуз та костюмів, а білизняні –  під тоненькі шовкові сукні, щоб були гарні лінії тіла і сукня красиво лежала.

«Я закінчила столичну корсетну школу, де навчали шити саме класичний корсет. Це той, який максимально наближений в технології до історичного корсета, що носили кілька століть тому. Таким корсетом можна утягнути талію до 10 сантиметрів. Це не боляче, не є серйозним дискомфортом, тому, якщо є якась визначна подія, можна одягнути й для того, аби вразити ідеальною фігурою. Хоча, що цікаво, чим пишніша жінка, тим більше її можна затягнути в корсет, а на худеньких – це не спрацьовує  аж так помітно. Хоча я не бачила жінок, яким би то не пасувало», – каже пані Світлана.

Пошити дійсно індивідуальну річ можна за тиждень

Ті ж, кому хочеться бути і в тренді, і отримати оригінальну річ, повинні пам’ятати, що дійсно індивідуальну річ неможливо виготовити без примірок, швидко і дешево. Майстер повинен провести декілька примірок, перевірити, аби все «сиділо» ідеально.

У залежності від завантаження майстра, річ можна виготовити за 3-4 дні, але бувають речі складного крою, де Світлана Головачук радить відшивати макет і подивитися, чи добре ця річ сидітиме. Особливо, це стосується людей з нетиповою фігурою.

«І я намагаюся шити те, що називається люксовий пошив, тобто всі шви заховувати. То це ще день-два, тому, звісно, краще заздалегідь звертатися, щоб виготовити річ», – каже пані Світлана.

Зазвичай потрібно не менше двох примірок. Окрім того, потрібно зняти всі мірки, обговорити, які тканини, фасон тощо. Без примірки можна пошити лише речі оверсайз, щось із трикотажу та речі спортивного стилю.

«Раніше пошити річ було дешевше, як придбати в магазині. А в радянські часи, коли гарний одяг був у вічному дефіциті, шили практично всі. Зараз – навпаки. Створення особливих речей для конкретної людини – мистецтво, яке вимагає і майстерності, і часу. Якщо на створення сукні потрібно 4-5 днів, то вона відповідно і вартуватиме», – наголошує майстриня.

Тканини вона рекомендує обирати разом зі своїм майстром, бо клієнт навряд знає усі тонкощі й нюанси, яка ця тканина буде в роботі, як носитиметься тощо.

«Я дуже багато тканин купую невеликими кусками, щоб розуміти, як вони будуть лягати, як будуть носитися. Шию з них щось тестово. Є тканини ідеальні в роботі, але не практичні в носці, втрачають колір після прання, кошлатяться, а є такі «примхливі», але з них виходять надзвичайно красиві речі», – каже Світлана Головачук.

Майстриня вважає, що жінка має виглядати гарно і саме одяг допомагає їй у цьому:

«Одяг для жінки – надзвичайно важливий і до цього потрібно ставитися серйозно. Глянувши у що одягнена та чи інша пані, можна зрозуміти її настрій, душевний стан тощо. Одяг додає впевненості, навіть дозволяє якимось чином впливати на оточуючих. А ще – самоналаштуватися на позитив. Не дарма кажу, що то – ціла філософія. Вдало вбрана жінка дивиться на себе в дзеркало і почувається впевнено, у неї піднімається самооцінка, настрій і світ стає іншим», — каже майстриня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: