16:37, 04 Серпня 2022

У мережі масово поширюють дезінформацію про інспекторів з Пентагону та розкрадання джавелінів в Україні: звідки ростуть ноги і чому це небезпечно для нас

Впродовж останнього тижня в мережі масово поширюють дезінформацію, що американські інспектори з Пентагону виявили великі розбіжності між кількістю джавелінів та стінгерів, а перелік проданого залишку зброї за кордон зайняв аж 970 сторінок.

Чому це дезінформація, хто її запустив, що насправді сказав Пентагон та чому це може становити смертельну небезпеку для України пояснює інтернет-видання «Волинь Online».

Інформацію, в основному поширювали у групах та сторінках «Фейсбук». Робили це пересічні користувачі мережі, яких ні ботами, ні зрадниками не назвеш. Адже це реальні люди і вони дійсно щирі патріоти своєї країни. кремль таких називає корисними ідіотами – так колись КДБ визначав тих, хто бездумно сприймає кремлівські меседжі й просуває їх серед цільової аудиторії – іноземного населення, яке вони хочуть обробити.

Хто ж поширив це повідомлення про інспекторів з Пентагону? Всюди у тексті був вказаний автор Галина Шийка без вказання профілю цієї особи. Однак, це теж не бот. Ми відшукали цю Галину Шийку та оригінал поста. Зі сторінки видно, що людина реальна, у неї чимало патріотичних дописів, але більшість – це пости із зрадофільськими настроями та не містять вказаного джерела.

Є на сторінці і пост, який всі поширюють, як від Галини Шийки. Кількість репостів – понад 1400, але значна кількість людей робила не репост, а копію цього поста, то ж підрахувати точну кількість постів з цією дезінформацією неможливо.

Пояснюємо, чому ця інформація – неправда.

У пості немає ні імен інспекторів, ні скільки їх було, ні коли вони приїжджали. Немає ніде в офіційних джерелах і опублікованого згаданого листа Резнікова.

Наголосимо, що на сайті Пентагону не було інформації, що американські інспектори прибули та виявили зловживання. А 29 липня Пентагон заявив, що Україна ефективно використовує надану зброю. Дослівно перекладена цитата:

За словами посадовця, українці стали дуже ефективними у пошуку та знищенні російських командних і контрольних вузлів і знищенні угруповань російської техніки.

«Навіть коли росія багато говорить, навіть коли росія погрожує українському населенню, українці продовжують сміливо наступати. Вони надзвичайно використовують обладнання на суму 8,2 мільярда доларів, яке ми надали, на цей момент», – сказав чиновник.

Чому цей пост, який від Галини Шийки поширили – становить реальну небезпеку для України?

Справа у тому, що Україна зараз повністю залежна від допомоги західних партнерів. Від того, як швидко і яку зброю США постачатиме, залежать наші успіхи на фронті. Якщо американських платників податків переконати у тому, що зброя, яку Україні надають, продається за кордон, а не йде на наш фронт, вони почнуть тиснути на свою владу, аби провести розслідування та зупинити на той момент постачання зброї або ж взагалі припинити надавати нам допомогу.

Якщо це станеться – ми не матимемо чим боротися проти російських окупантів. Саме тому зараз в інформаційному просторі так багато повідомлень про те, що зброю нібито розкрадають. Українці, які щиро вболівають за свою країну, бачать такі пости і їм здається, що поширюючи роблять розголос проти корупції. Насправді ж поширюють дезінформацію і цим допомагають ворогу у буквальному значенні. Це потрібно зрозуміти і припинити поширювати інформацію без фактів, а ще краще перевіряти написане. У випадку з інспекторами з Пентагону це легко зробити, зайшовши на сам сайт Пентагону.

Як виявляється, цей пост Галина Шийка написала після перегляду відео за 19 липня 2022 року від сумнозвісного блогера, колишнього агента КДБ Юрія Швеця, який так сподобався українцям, бо він начебто єдиний, хто розповідає правду. В Україні дійсно високий рівень корупції, а ще українці люблять скрізь бачити зраду. І чим не можуть не користуватися росіяни, саме тому пропонують українцям таких «правдорубів», які поміж правдою вкидають потрібну дезінформацію для росії. Однак те, що до влади є запитання, не означає, що потрібно тиражувати слова без фактів. Якщо є дійсно факти розкрадання, про це не треба мовчати, але саме факти, а не пусті вигадані слова.

Швець каже, що будуть приїжджати інспектори і перевірятимуть, куди зникла зброя і кеш, який сюди передали. Ми вже про це наголошували, наголосимо ще раз – кешем, як висловлюється Швець, тобто готівкою, ніхто з країн офіційно допомогу не передає. Допомогу виділяють на спеціальні рахунки. Це не 90-ті роки, коли таке теоретично було можливо – зараз в Україні всі офіційні розрахунки відбуваються безготівково. А по-друге, як ми вже пояснювали, фінансова допомога США в більшій мірі і залишається у США, тому що з цієї допомоги оплачують зброю, яку вони нам передають, розвіддані та навіть підготовку наших військових.

На 15 хвилині цього відео Швець говорить відверту брехню, а саме «За американськими даними, якими ділився генерал Міллі, керівник Об’єднаного комітету начальників штабів», Міністр оборони Остін, американці передали в Україну у розпорядження Міністерства оборони біля 20 % всього свого запасу джавелінів. Йдеться про десятки тисяч джавелінів і про десятки тисяч стінгерів».

Швець заявляє, що МОУ повідомляє лише про менше двох тисяч кожного найменування, куди зникли решта, мають з’ясувати інспектори.

Насправді ж, як повідомило посольство США в Україні у «Твіттер», Україні передали 26 тисяч джавелінів і лише 1400 стінгерів. І таку ж інформацію повідомляли і в Україні.

Інтернет-видання «Волинь Online» раніше розповідало вам, як працює пропаганда та дезінформація та які методи використовує кремль.

Як бачимо допис від Галини Шийки, побудований на відео від Швеця, якраз і є тією дезінформацією кремля. Однак цю дезінформацію дуже легко перевірити і зробити це може кожен українець для себе, аби не ставати інструментом кремля у війні проти України.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: