23:24, 13 Травня 2019

У Луцьку військовий зобразив на склі портрети своїх побратимів. ФОТО

13 травня у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки відбулася виставка портретів військовослужбовців батальйону «Айдар» авторства Руслана Кашаюка, учасника бойових дій, студента IV курсу факультету культури і мистецтв спеціальності «Образотворче мистецтво».

Про це повідомляють на сайті Лесиного вишу.

Захід присвячений 5-й річниці створення батальйону. На виставку завітали ректор Ігор Коцан, проректори університету, викладачі, студенти, побратими Руслана Кашаюка, рідні айдарівців, священнослужителі, небайдужі лучани.

Відкрив захід ректор Ігор Коцан, відзначивши, що сьогодні у СНУ імені Лесі Українки поєдналося дві чудові події – Фестиваль науки університету та 5-річчя створення добровольчого батальйону «Айдар», які одними з перших виступили на захист рідної Батьківщини. Ігор Ярославович розповів, що на виставці представлено 135 портретів. Ректор подякував Руслану Кашаюку за його малюнки на склі, адже це справжня «духовно-мистецька терапія і це підтримка тих солдат, які воюють і сьогодні і захищають Україну», а також пам’ять про тих, хто загинув на Сході.

Підтримати Руслана завітав капелан Михайло Бучак. Отець Михайло пригадав слова Руслана Кашаюка: «Жодна моя дія, жоден мій крок і жодні мої успіхи не відбувалися без підтримки Божої». Капелан додав: «Мені приємно, що перший гість на всіх заходах Руслана – це Бог, який дав йому шанс сьогодні все це вершити. Також мені приємно, що боротьба Руслана не завершена. Він сьогодні бореться за душі побратимів, за те, щоб вони знайшли себе в житті. І бореться через мистецтво. Дай, Боже, успіхів, щоб якомога більше побратимів стало в стрій мирного життя».

Михайло Бучак висловив сподівання, що в майбутньому історики вивчатимуть дії добровольчих батальйонів і вчитимуться на їхньому прикладі, як захищати Україну, тому що «це саме ті люди, які зупинили ворога не завдяки комусь, а всупереч усім обставинам». Також капелан помолився за тих, хто відійшов у вічність, за тих, хто захищає Україну, за тих, хто сьогодні потребує молитви, повернувшись зі Сходу, та за тих, хто заслуговує поваги і підтримки.

У своєму слові Руслан Кашаюк розповів про серію робіт «Айдар», у якій сьогодні представлено найбільше лучан і волинян. У чорних рамках – Роман Луцюк, випускник нашого університету, Сергій Климчук, Рустам Хамраєв, Сергій Шостак, Віктор Кумецький, Олег Михайлов, Олег Твердохліб, Микола Королько, Олег Вишневський, Ігор Філіпчук – волиняни, Герої, які до останнього подиху боролися за Україну і віддали за неї своє життя.

Руслан Кашаюк додав: «Гасло сьогоднішньої виставки – “Коли з нами Бог, то хто проти нас?” Майте його завжди в серці. І цінуйте ту любов, яку він нам дає у нашому нелегкому житті. Але я пишаюся тим, що живу саме сьогодні. Ми виборюємо незалежність, волю, духовно сильну країну, в якій хочеться з радістю жити і з гордість говорити: “Я – українець”».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: