15:05, 30 Липня 2018

У Луцьку вирішуватимуть долю ботанічного саду

Відбудеться публічна консультація із заінтересованими сторонами щодо розвитку Луцького ботанічного саду.

Про це повідомляють організатори.

Луцький ботсад – пам’ятка природи загальнодержавного значення, доглядом якої останні декілька років не займаються. Наразі цінна зелена зона у центральній частині Луцька потребує юридичної перекваліфікації та програми розвитку. Тому представники громадської організації “Центр UA” спільно з місцевою владою й активістами обговорять першочергові проблеми занепаду ботсаду, а також визначать оптимальні варіанти використання зеленої території в майбутньому.

Учасники обговорення:

 – представники Луцької міської ради (керівництво);

 – представники депутатського корпусу Луцької міської ради;

 – представники Управління екології Волинської ОДА;

 – представники Державної екоінспекції у Волинській області;

 – представники наукових установ або навчальних закладів;

 – представники Луцької дитячої залізниці;

 – представники профільних громадських організацій.

Модератор – Марія Доманська, регіональна координаторка ГО “Центр UA” у Волинській області.

Публічна консультація відбувається в рамках проекту “Програма сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється “Pact” в Україні. Зміст діяльності в рамках проекту є винятковою відповідальністю “Pact” та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

ГО “Центр UA” запроваджує практику вирішення місцевих проблем шляхом пошуку оптимальних рішень спільно з громадою. Проведення публічних консультацій з залученням представників різних заінтересованих сторін дозволить місцевій владі  розробляти та ухвалювати більш якісні рішення, які будуть зрозумілими і тому підтриманими громадою.

Практика залучення груп інтересів через публічні консультації є звичною для європейських країн, курс на її запровадження задекларувала й Україна. Рекомендований порядок проведення консультацій був затверджений ще в 2010 році Постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Наразі готується законопроект “Про публічні консультації”, який наприкінці грудня 2017 року вже був схвалений Кабінетом Міністрів України.

Протягом 2017 року в рамках Всеукраїнського туру “ЗміниТИ” ГО “Центр UA” провела 160 публічних консультацій щодо питань виборчої реформи, доступу громадян до прийняття рішень органами місцевого самоврядування, контролю за використанням публічних фінансів, реформи системи охорони здоров’я та реформи освіти. Консультації щодо останніх трьох напрямків відбувалися у співпраці з Міністерством фінансів, Міністерством охорони здоров’я та Міністерством освіти та науки.

Захід відбудеться у вівторок, 31 липня у приміщенні “Innerspace”. Простір для роботи, творчості та відпочинку (м. Луцьк, вул. Паркова, 5). Початок – о 15:00.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: