20:47, 28 Вересня 2018

У Луцьку відкрили персональну виставку доньки загиблого солдата-атовця. ФОТО

Сьогодні, 28 вересня, у читальному залі бібліотеки відкрили персональну виставку «Відродження» Крістіни Смірнової, доньки загиблого солдата-атовця в рамках проектів «Меценати для солдата» та «Діти Небесного Легіону».

Про це повідомляють на сторінці Волинської обласної бібліотеки для юнацтва у “Фейсбук”.

Тато 20-тирічної Крістіни – старшина роти в 51-шій механізованій бригаді Сергій Смірнов, загинув 29 серпня 2014 року у боях під Іловайськом, під час виходу з оточення у так званому «зеленому коридорі».

Організатором виставки став Руслан Теліпський, який опікується та підтримує обдарованих дітей та головний бібліотекар, волонтер Люба Фрадинська.

На відкриття виставки завітали голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко, побратими батька, бійці 14 (51) бригади, військовий капелан о. Михайло Будчак, атовець Руслан Кашаюк, мама Ірина Василівна, студенти Технічного коледжу ЛНТУ, друзі юної художниці. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих героїв та згадали тих, хто сьогодні на Сході виборює та захищає наш спокій та можливість творити прекрасне.

Руслан Теліпський зазначив, що Крістіна своїм мистецтвом не тільки надихає інших творити, розвиватися, вірити в успішність своїх ідей, а навіть передає кошти від реалізації своїх творчих робіт для потреб інших діток Небесного Легіону в рамках проекту волонтерського руху «Меценати для солдата».

Крістіна Смірнова – 20-річна художниця, а навіть передає кошти від реалізації своїх творах, які випромінюють світло, гарний настрій.

Малювання для неї це своєрідна медитація, що допомагає заспокоїтися, відсторонитися від навколишнього світу і жити по-іншому, жити у світі творчості і нескінченної краси. Це засіб своєрідного психологічного розвантаження, можливість передати свої емоції і хоч на кілька хвилин не думати про втрату тата.
Кожну вільну хвилину вона малює, або в голові накидає ескізи свого майбутнього творіння.

«Я постійно перебуваю в пошуках себе, адже ніколи не знаєш, що підійде саме тобі, поки не спробуєш», – каже дівчина.

Саме тому вона робила букети з цукерок, фігури з повітряних кульок, пробувала розписувати одяг і навіть випускала листівки зі своїми ілюстраціями. Остаточну крапку в цьому питанні поставила тоді, коли їй потрапила до рук книга про життя і творчість Ван Гога – «Жага до життя» Ірвіна Стоуна. Історія цього художника надихнула Крістіну і торкнулась до найглибших куточків її душі. Після цього вона вже точно зрозуміла, що саме хоче передавати на своїх полотнах: колір, емоцію та враження і написала картину «Дівчина з вином».

Упродовж вересня її просто прорвало на творчість, і за короткий відрізок часу на світ народились й нові твори з «винної серії» та інші роботи, такі як «Солдат».

«Роботи молодої мисткині яскраві, сучасні, лаконічні, а емоції виражені через колір», – такими словами висловила враження від виставки директорка книгозбірні Алла Єфремова.

Виставка продаж картин триматиме місяць і бажаючі матимуть змогу придбати їх. До речі, одну з них, портрет-бійця «Солдат», придбав для службового кабінету Олександр Ілліч.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: