18:50, 12 Грудня 2018

У Луцьку відбувся ярмарок сирів. ФОТО

Виробники сирів з Волині та Рівненщини представили лучанам свою продукцію під час ярмарку в РЦ «Промінь».

Ярмарок відбувся вчора, 11 грудня.

Під час відкриття з вітальним словом виступили кооринаторка проектів ВОГО «Фонд місцевого розвитку» Ельвіра Яцута, голова Фундації Європейська Академія Самоврядування Анджей Страва та консул Генерального консульства РП в Луцьку Марек Запур, заступниця директора департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Людмила Петриканин, відвідав ярмарок генеральний консул РП в Луцьку Вєслав Мазур.

Ельвіра Яцута розповіла, що захід відбувається в рамках проекту «Сприяння впровадженню новітніх технологій переробки молока у Волинській та Рівненській областях шляхом ознайомлення з кращими польськими практиками».

«Протягом липня–листопада виробники сирів з Волинської та Рівненської областей відвідували тренінги, брали участь у ознайомлювальних поїздках до підприємств з України та Польщі з метою покращити свої навики у сироварінні. Сьогодні вони мають можливість представити власну продукцію», – розповіла координаторка проекту.

Голова Фундації Європейська Академія Самоврядування Анджей Страва представив присутнім посібник «Порадник для сироварів», автор якого Кшиштоф Яворський 20 років життя присвятив мистецтву сироваріння. У книзі зібрані поради про те, як почати власну справу та створити свій унікальний смак сиру.

У ярмарку взяли участь виробники з Рівненщини (СОК «ГориньДар»), з Волині («Шацький молокозавод», «Старий Порицьк», «Угринівмолоко», виробники Наталія Видрич та Віктор Бошель, ФГ «Шляхом традицій»).

«Примітно, що подібні заходи справді потрібні місту, адже більше 5 сотень осіб відвідали ярмарок, виробникам вдалося реалізувати практично усю свою продукцію. Дійства на кшталт цього мотивують сироварів розвивати свою справу, вони бачать, що їхню працю цінують і вона може бути комерційно вигідною», – розповіла координаторка проекту Катерина Бодня.

Проект отримав фінансову підтримку від Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Польська допомога» в галузі розвитку. Підтримує ініціативу Генеральне Консульство РП у Луцьку та Департамент агропромислового розвитку Волинської ОДА.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: