11:40, 12 Березня 2019

У Луцьку вдалося зупинити зростання захворюваності на кір

Про епідемситуацію в Луцьку учасників оперативної наради поінформував начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук. За його словами, нині спостерігається стабілізація епідситуації захворюваності на кір.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

У лютому захворіло: перший тиждень – 50; другий тиждень – 35; третій тиждень – 30; четвертий – 26 осіб.

Микола Якимчук додав, що проводили активну імунізацію дітей. Показники охоплення імунопрофілактикою дітей в місті значно поліпшились, так станом на 25 січня 2019 року не щеплених дітей було 2260, а на 22 лютого 2019 року – 859 дітей. Середній показник охоплення щепленнями по школах становить 96,5 %.

Поруч з позитивними змінами показник захворюваності на кір у Луцьку залишається ще високим і становить 132,7 на 100 тис населення при середньообласному показнику – 118,8 на 100 тис населення.

З початку 2019 року захворіло на кір у Луцьку 316 осіб (проти 207 в 2018 році), з них дітей – 150 (47,5 %); дорослих – 166 (52,5 %), в т. ч. – 6 працівників закладів освіти, 6 медичних працівників, 23 – закладів торгівлі, 14 – сфери обслуговування.

Найвищі показники захворюваності серед дітей у віковій категорії від 5 до 9 років. Це діти, які не щеплені взагалі, або вчасно не отримали другого щеплення. Протягом 2019 року випадки захворювання реєструвались у двадцяти трьох закладах загальної середньої освіти і п’ятнадцяти закладах дошкільної освіти.

Уражені кором 9 закладів середньої спеціальної і вищої освіти.

По два випадки захворювання на кір зареєстрували у трьох медичних закладах: КП «Луцька міська дитяча поліклініка», КП «Луцька міська клінічна лікарня», КП «Луцький центр первинної медичної допомоги № 2»; Волинському обласному спеціалізованому будинку дитини. Уражені кором обласні медичні заклади, промислові підприємств, об’єкти сфери обслуговування, торгівлі, громадського харчування. Тому всі заходи з профілактики даного захворювання необхідно продовжувати.

За оперативними даними лікувально-профілактичних закладів міста захворюваність грипом і ГРВІ утримується на рівні сезонної, відповідає середньому показнику відповідної пори року і не перевищує епідпорогові значення. За підсумками щотижневого моніторингу на сьогодні показник захворюваності нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 19,0 %. Обласний показник нижче епідемічного порогу на 9 %. У Луцьку, за даними вірусологічної лабораторії ДУ «Волинський обласного лабораторного центру МОЗ України», лабораторно підтвердили 1 випадок грипу.

Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зауважив, що прийняті міською владою рішення були ефективними. Він зауважив, що продовження зимових канікул та недопуск нещеплених дітей до навчання позитивно вплинули на стабілізацію рівня захворюваності на кір та призвело до його зниження. Однак, за його словами, необхідно поінформувати батьків, діти яких не допущені до навчання, коли вони зможуть повернутися за шкільні парти.

Григорій Пустовіт з розумінням ставиться до невдоволення батьків, що їхній дітей не допустили до навчання, однак, це був вимушений і виправданий крок. Таким чином вдалося запобігти поширенню хвороби.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: