22:58, 03 Лютого 2019

У Луцьку створюють комфортні умови для роботи медичних працівників та лікування пацієнтів. ФОТО. ВІДЕО

У 2018 році для проведення капітальних ремонтів і реконструкції приміщень закладів охорони здоров’я, придбання медичного устаткування та комп’ютерного обладнання у бюджеті міста передбачили понад 25 млн грн.

Про це повідомляє Луцька міськрада.

Важливою подією минулого року було відкриття амбулаторії КП “Луцький центр медичної допомоги № 1” у віддаленому районі міста – мікрорайоні Вересневе.

Завдяки облаштуванню приміщення близько 5 тисяч мешканців Вересневого та прилеглих вулиць отримують якісну та доступну медичну допомогу.

В амбулаторії проводять прийом сімейні лікарі, працює відділення денного стаціонару та функціональної діагностики, проводиться забір аналізів, ведуть прийом вузькі спеціалісти. Тут надається медична допомога первинного рівня: лабораторні та ЕКГ-обстеження, проведення маніпуляцій.

«Ця амбулаторія є найбільшою у нашому місті. А тепер, без сумніву, вона найкраща не лише в Луцьку, а й в області. Фактично в аварійно-небезпечному приміщенні за дуже короткий строк провели якісний капітальний ремонт. Тепер мікрорайон Вересневе має сучасний медичний осередок із денним стаціонаром та аптечним пунктом. Сподіваюсь, що мешканці Вересневого та прилеглих вулиць будуть отримувати якісні медичні послуги у комфортних умовах», — розповів радник міського голови Ігор Поліщук.

У грудні минулого року при цій амбулаторії відкрито пункт екстреної медичної допомоги. Введення його в дію дозволило забезпечити дотримання десятихвилинного нормативу доїзду до хворого.

На початку липня відкрили пункт тимчасового базування бригад екстреної медичної допомоги комунального закладу “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” у приміщенні амбулаторії, що на вулиці Гордіюк, 39.

Минулого року у співфінансуванні з обласною радою вдалося фактично на 80 відсотків провести капітальний ремонт в інфекційній лікарні.

Стан у ній був просто критичним. І попри те, що медичний заклад знаходиться в підпорядкуванні області, місто не могло проігнорувати цю проблему, адже близько 70 % усіх пацієнтів лікарні – лучани.

Тож з бюджету міста на інфекційну лікарню виділили 10 млн грн. Цього року виділять ще 5 млн грн, аби повністю завершити ремонт. Загальний бюджет ремонту – більше 40 млн грн.

Значний обсяг робіт здійснено й у Луцькій міській клінічній лікарні. Зокрема, вдалося вирішити нагальну проблему останніх 10 років.

У медзакладі не працювали два ліфти, якими не лише перевозили важкохворих пацієнтів, а доставляли їжу з харчоблоку в усі 17 відділень. Зараз ці ліфти замінили, на що витратили з міського бюджету майже 4 млн грн.

Окрім цього, в лікарні капітально відремонтували та добудували приміщення бактеріологічної лабораторії.

Провели також реконструкцію патанатомічного корпусу, відремонтували перехід між лікарнею та КП “Луцький центр медичної допомоги № 2”.

У співфінансуванні з державного бюджету придбано медичне обладнання (ендоскопічний відео-процесор) та виготовлено проектно–кошторисну документацію для проведення капітального ремонту приміщення рентгенологічного кабінету у Луцькій міській клінічній лікарні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: