20:56, 06 Квітня 2018

У Луцьку розповіли як діти «народжують» батьків. ФОТО

Як повинні змінюватися батьківські ролі на різних етапах життя дітей — про це розповідали на Клубі успішних сімей, який 1 квітня відбувся у Луцьку. Більше сотні лучан відвідали зустріч присвячену вихованню дітей. Цікавими думками, спостереженнями та власним життєвим досвідом ділився пастор та батько трьох дітей – Олександр Савич.

Про це повідомляє R500.

«Батьківство – це процес виховання в якому ми ведемо дітей від повної залежності від нас до повної залежності від Бога, – зауважив промовець. – І у цього процесу є початок і є кінець. Найкраще, що можуть зробити батьки – це навчити дітей як жити без них».

Спікер умовно розділив процес виховання на чотири етапи:

Від 0 до 5 років – роль батьків «опікун». Дитина повністю залежна від мами і тата. Батьківство у цей період – це не просто одягати та кормити дитину, на цьому етапі максимально важливий фізичний контакт: носити на руках, обіймати, цілувати, проводити час разом. Якщо морально це найлегший етап, то фізично – найважчий. Кажуть: «Від малих дітей болять руки, а від старших – серце.».

Від 5 до 12 років – роль батьків «поліцейський». Важливо встановити певні правила, рамки та межі і слідкувати за їх дотриманням. Потрібно виховувати послух та навчити дитину приймати правильні рішення. Дисциплінуючи, ми вчимо своє чадо поступати правильно, коли її ніхто не бачить.

Від 12 до 18 років – роль батьків «тренер». Період командної гри, коли батьки і діти взаємодіють нарівні. Потрібно вірити дітям і показувати їм це, дозволяючи приймати самостійно рішення. Водночас, бути готовими допомагати розібратись, чому щось пішло не так та разом долати наслідки хибних рішень. Вкрай важливо батькам вміти брати на себе відповідальність за помилки дітей. Потрібно зберегти авторитет, бо саме на етапі «тренер» дитина приймає рішення, чи будуть батьки в ролі «консультанта» в майбутньому.

Вік 18+ – роль батьків «консультант». Це найдовший період у стосунках батьків з дітьми. Вислухати, порадити, підтримати – це те, чого від батьків очікують дорослі діти. Ціль мами і тата побудувати своє батьківство так, щоб бути справжнім другом для своєї кровинки на усе життя.

«І звісно впродовж усіх періодів безумовно любити своїх дітей та молитися за них», – підсумував Олександр Савич.

Ще одним особливим гостем зустрічі був український співак, переможець “Голосу країни” – Антон Копитін. Він вразив присутніх неймовірною силою голосу, заспівавши кілька всесвітньо відомих хітів та розповів, як батьківське виховання вплинуло на його життя.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: