16:20, 15 Грудня 2018

У Луцьку розповіли, як депутати міської ради інформують та здійснюють прийом виборців

В рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка охоплює сімнадцять областей України, Луцька міська громадська організація «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» під час круглого столу презентувала результати моніторингу інформування та здійснення прийому виборців депутатами Луцької міської ради.

Про це повідомили у Центрі Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу.

Ініціатива «Атестація депутатів місцевих рад» виникла ще у 2015 році і покликана сприяти підвищенню відповідальності місцевих депутатів, підвищенню поінформованості виборців про діяльність місцевих депутатів, а також підвищенню спроможності депутатів у виконанні своїх повноважень.

Волинська область долучилась до проекту Атестації депутатів у 2018 році. Так, ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» у співпраці з ініціатором кампанії ООО ВГО «Комітет виборців України» у серпні 2018 р. розпочали моніторинг діяльності депутатів Луцької міської ради за 22 критеріями.

Зокрема, дослідження включає такі складові: оприлюднення інформації про депутата, оприлюднення контактів, часу та місця проведення прийому, повнота та актуальність оприлюднення інформації про прийом виборців, регулярність проведення прийому виборців, інформування виборців про свою діяльність, дисципліна відвідування пленарних засідань, дисципліна відвідування засідань постійних комісій, виступи на сесіях, подання депутатських запитів, персональне голосування, подання електронної декларації, оприлюднення електронної декларації, звітування за рік (факт), публічне звітування, оприлюднення тексту звіту, відповідність змісту звіту вимогам закону, інформування ради про результати звітування, голосування при розгляді спірних проектів, персональне голосування, достовірність відомостей в декларації, дії в умовах конфлікту інтересів, інформування про використання коштів депутатського фонду.

Під час круглого столу, презентуючи проміжні результати моніторингу діяльності депутатів Луцької міської ради, голова Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу Михайло Наход наголосив на тому, що роботу ради як органу місцевого самоврядування загалом і діяльність депутатів ради варто оцінювати окремо.

«Аналізуючи роботу ради і депутатів протягом кількох останніх каденцій, бачимо таку тенденцію, що депутати персонально стають все професійнішими, якісніше виконують свої повноваження, частіше звітують перед виборцями, а рада як орган місцевого самоврядування погіршує свої показники відкритості, прозорості та відповідальності. В депутатському корпусі відсутній компроміс, депутати з опозиційних фракцій фактично не мають можливості ініціювати свої проекти рішень. Я сподіваюсь, що завдяки ініціативі «Атестація депутатів» ми зможемо вплинути на ситуацію в раді, донести до керівництва ради і депутатів, що особиста робота є важливою, але не варто забувати про те, що вони несуть відповідальність перед громадою як колегіальний орган», — зазначив Михайло Наход.

Результати поточного моніторингу щодо оприлюднення інформації про депутатів на сайті ради, здійснення депутатами особистих прийомів виборців та інформування про роботу депутатів представила під час заходу виконавчий директор Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу Катерина Шарпата.

«Інформація про діяльність депутатів Луцької міської ради висвітлюється на офіційному сайті Луцької міської ради – lutskrada.gov.ua. Відповідно, офіційний сайт ради повинен слугувати не лише джерелом інформації про діяльність депутатів, але й має бути інструментом, який дозволяє мінімально оцінити ефективність роботи місцевих обранців. За наявності обмеженої інформації про депутатів дуже складно оцінити соціальну структуру депутатського корпусу, рівень освіти депутатів, їх професійну спрямованість та партійну приналежність», — наголосила Катерина Шарпата.

Загалом, за моніторинговий період (серпень-жовтень 2018 року) вдалось виявити деякі позитивні тенденції у роботі переважної більшості депутатів. Разом з тим було виявлено і негативні тенденції у роботі секретаріату Луцької міської ради щодо оприлюднення на офіційному сайті ради відомостей про депутатів, а також інформування громадськості про роботу місцевих обранців.

Так, на сайті Луцької міської ради можна знайти лише мінімальні відомості про депутатів (фотографія, дата народження, місце проживання та фракційна приналежність). Взагалі відсутня інформація про партійну приналежність абсолютної більшості депутатів, а також їх біографічні відомості про освіту, досвід роботи, місце роботи та сімейний стан. Якщо говорити про проведення особистих прийомів громадян депутатами, то на сайті Луцької міської ради відсутні графіки проведення таких прийомів щодо трьох депутатів.

У результаті моніторингу роботи приймалень депутатів з’ясувалося, що переважна більшість місцевих обранців (91 %) здійснюють особисті прийому не рідше 1 разу на місяць. Водночас, 5 % депутатів – проводять прийоми і у вихідні дні та позаробочий час. Натомість два депутати Луцькради взагалі не проводять особистих прийомів і не мають громадських приймалень.

Якщо з проведенням особистих прийомів у депутатів Луцької міської ради протягом моніторингового періоду усе переважно позитивно. То з інформуванням виборців про свою діяльність, зокрема, на особистих сторінках у мережі “Facebook”, у них були виявлені деякі труднощі. Втім, і за цим показником простежується позитивна динаміка. Так, якщо у серпні лише 18 депутатів Луцької міської ради інформували виборців про свою діяльність, то у вересні-жовтні таких представників міської громади було уже 28.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: