10:42, 16 Січня 2018

У Луцьку провели понад 250 новорічно-різдвяних заходів

Сьогодні, 16 січня, під час оперативної наради директор департаменту культури Тетяна Гнатів поінформувала присутніх про проведення новорічно-різдвяних заходів у місті Луцьку.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

За її словами, у грудні 2017 року – січні 2018 року заклади культури міста провели більше 250 новорічно-різдвяних заходів, участь у яких взяли близько 300 творчих колективів та окремих виконавців, в тому числі більше 50 дитячих колективів загальноосвітніх закладів та музичних шкіл Луцька.

Програма заходів формувалася для осіб різних вікових категорій, однак головний акцент робили на дітей. Тому, уже традиційно заходи розпочали бібліотечні заклади на початку грудня. У кожній бібліотеці діяли творчі майстерні за участі майстрів народної творчості, відбувалися майстер-класи з виготовлення новорічно-різдвяної атрибутики та вивчення колядок, зустрічі з фольклористами та етнографами, народознавчі та ігрові години, інші заходи. Всього відбулося 160 заходів, які відвідало більше 2000 дітей.

Тетяна Гнатів зауважила, що заходи у громадському просторі розпочалися 19 грудня традиційною акцію “Миколай пам’ятає про всіх” біля пам’ятника святому Миколаю та святом засвічення головної новорічної ялинки. Цього року започатковано проект “Вулиця різдвяних янголів”. Проект передбачає створення особливої різдвяної атмосфери на вулиці Лесі Українки, де впродовж дня завдяки встановленому звуковому обладнанню звучать колядки, перехожих зі святами вітають костюмовані “янголята”, а увечері казковості додає різдвяна ілюмінація та сяючі янголи, що розташовані на вулиці. До реалізації проекту активно долучилися управління розвитку підприємництва та реклами, міські комунальні служби, департамент житлово-комунального господарства, вихованці Центру дитячої та молодіжної творчості “Диво”, учасники творчих колективів та працівники Палацу культури. За відгуками мешканців та гостей міста, проект вдало доповнює низку різдвяних заходів.

З 19 грудня триває реалізація творчого проекту “Різдвяна майстерня”, де майстри народного мистецтва проводять майстер-класи для усіх охочих. В рамках цих проектів проведено чимало благодійних заходів, серед них у партнерстві з управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано 10 благодійних майстер-класів, участь у яких взяло участь більше 400 дітей з сімей, які потребують особливої соціальної підтримки. Загалом в рамках проекту “Різдвяна майстерня” проведено близько 500 майстер-класів. Підсумки реалізації проекту буде підведено 19 січня. 1300 дітей, які перебувають на обліку в управлінні соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, побували на балетній виставі “Лускунчик” (постановка здійснена дитячою балетною студією “Жизель”).

Учасниками 19 міського фестивалю вертепів “З Різдвом Христовим!”, що відбувся у Палаці культури міста Луцька, стали 13 творчих колективів, які представили лучанам та гостям міста театралізовані вертепні вистави. 49 творчих колективів зібрав до гурту міжнародний етно-фестиваль “Різдво у Луцьку”. Окрім волинського фольклору були представлені різдвяні традиції Польщі, Білорусі, Литви. Важливим моментом фестивалю стала акція “Спільна Коляда”, під час якої віддали шану загиблим за Україну, а також усі присутні на Театральному майдані, представники влади, релігійних конфесій, учасники фестивалю виконали спільну колядку. Спеціальним гостем фестивалю став український музикант, вокаліст, композитор Олег Скрипка. В рамках фестивалю проведено також святково-обрядове дійство “Три празники в гості”, дитячий пісенний конкурс “Різдвяна казка”, ярмарок майстрів народних промислів.

Різдвяні концертні програми підготували творчі колективи Палацу культури (концерт “І сталось диво…”, концерт духового оркестру “Новорічний коктейль”) та музичної школи №1 (“Різдво у вишиванці”). Справжні Різдвяні вечорниці підготували для мешканців мікрорайону учні та викладачі музичної школи №3.

Переповнені зали зібрали концерти Волинського державного академічного народного хору з програмою “Щедрик, щедрівочка”.

Традиції міського святкування Різдва реконструювали у Художньому музеї Луцька, тут відбулася акція “Різдвяне сяйво міста”. Музей Волинської ікони підготував проект “Різдвяні зустрічі”, в рамках якого піснеспіви, колядки і щедрівки звучали у виконанні вокальних колективів храмів міста.

Етнографічна виставка традиційних атрибутів “Символи різдвяних свят” експонується у краєзнавчому музеї, а в арт-галереї “Луцьк” виставлено роботи наймолодших учнів луцької художньої школи під назвою “Різдвяна фантазія”.

Заходи тривають. Сьогодні, 16 січня о 18:00 у Палаці культури відбудеться Різдвяний концерт камерного ансамблю “Con Moto” музичної школи №2, а о 19:00 в облмуздрамтеатрі – шоу-програма “Коляда з Тетяною Ціхоцькою”. Фестиваль “Різдвяні піснеспіви”, до участі у якому зголосилося 43 колективи, відбудеться 19 січня у Палаці культури. Цього ж дня у мікрорайоні Теремно відбудеться традиційне свято “Йордан – вода студенна”.

Завершаться новорічно-різдвяні заходи 27 січня 2018 року Всеукраїнським фестивалем-конкурсом спортивного бального танцю “Різдвяні зірочки”.

Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт подякував директору департаменту культури Тетані Гнатів та її колективу за гарну організацію новорічно-різдвяних заходів.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: