12:02, 29 Січня 2018

У Луцьку презентували новий альбом Костя Борисюка. ФОТО

У Галереї сучасного мистецтва України презентували альбом Костя Борисюка «Ritual dancing ІІ».

Мистецький захід відбувся у суботу 27 січня. Привітати художника  зібрались друзі, колеги-митці та мистецтвознавці, творча молодь, – повідомляють організатори.

Кость Борисюк розповів багато цікавих фактів зі свого творчого шляху. Зокрема, про життя та навчання у місті Львів, яке навіть у радянські часи залишалось  острівком «українськості», та про яскраві мандрівки Англією,яка відкрила перед тоді ще молодим митцем багатогранний світ європейської культури та мистецтва.

«Я побачив що дуже багато талановитіших людей, українських митців, які розпорошені по всьому світу. Василь Хмелюк – великий експресіоніст (У 1932-1939-у роках брав участь у 12 виставках (з них – 8 персональні) у Галереях Марселя, Лондона, Варшави – ред.). Я дивився в Лондоні його величезну виставку «Нольде», а це нічим не гірше, і він українець. Це величина. Або такий інтелектуал як Юрій Соловій… Дуже багато я чув про Шевельова, Костецького…Це глиби нашого мистецтва, але зовсім з іншого погляду. Цього нам дуже бракувало», – розповів Кость Боисюк.

Згадав художник і перше мистецьке бієнале у Львові 1991 року, яке було величезною мистецькою подією для незалежної України.

«Зараз нас заполонила ідеологія долара. Однак, є поодинокі спалахи, бо митець може підживлюватись не тільки від солодкої течії, а й від прісної, – каже художник. – Ще не розгадана загадка, де може народитися геній.»

Кость Боисюк зазначив: «Цьому проекту (Ritual dancing ІІ- ред.) передував довгий шлях, по суті ще в 2013 році була виставка «Ритуальні танці». З того проекту взято мінімум, а це все нові роботи. Коли ти працюєш над серіями, над проектами, то ти заглиблюєшся дуже глибоко, ти випробовуєш всі техніки, методи сприйняття і з того виходить продукт. Ти відриваєшся від літературщини і пишеш свою композицію.»

Творчий вечір продовжився лекцією мистецтвознавця, художника, проректора з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв, професора Романа Яціва про шляхи розвитку сучасного українського мистецтва.

На завершення мистецької зустрічі відбулась презентація альбому «Ritual dancing ІІ». Видання створене видавництвом «Ініціал». Ознайомитись та придбати альбом можна у Галереї «Арт-кафедра».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: