16:40, 02 Липня 2019

У Луцьку перебувають представники Місії ОБСЄ задля збереження порядку під час виборів

Сьогодні, 2 липня, відбулася зустріч секретаря міської ради, виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта з представниками Місії ОБСЄ зі спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Про це повідомили на сайті Луцькради.

У спілкуванні взяли участь міжнародний спостерігач Пауліна Чернецька, міжнародний спостерігач Роджер Браєнт, начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторія Гомонець, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Наталія Гальченко.

Метою зустрічі є ознайомлення зі станом підготовки міста Луцька до проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року. Представники Місії прагнуть оцінити виборчі процеси в Україні на предмет відповідності міжнародним зобов’язанням, принципам демократії і національного законодавства України.

Роджер Браєнт розповів, що основна мета перебування у Луцьку — спостереження за підготовкою та проведенням позачергових виборів народних депутатів України у Луцьку та у Волинській області. Представництва Місії ОБСЄ зі спостереження за виборами розташовані у кожній області України. Довгострокових спостерігачів від ОБСЄ представляють в Україні 48 команд по двоє осіб у кожній області, які прибули на запрошення Кабінету Міністрів України та Центральної виборчої комісії.

У нашому місті створили 83 виборчі дільниці. З них 74 — на постійній основі, 9 спеціальних виборчих дільниць, які створюються на базі лікувальних закладів та 1 на тимчасовій основі (Луцький слідчий ізолятор). Окружній виборчій комісії надано приміщення в у головному корпусі міської ради. Для проведення розширених нарад члени комісії можуть використовувати сесійний зал міської ради. На жаль, не усі виборчі дільниці в Луцьку обладнані пандусами, оскільки більшість будівель, у яких розташовані дільниці, зводилися за радянських часів. Але у рамках Програми доступності міста до потреб осіб з інвалідністю міська влада поступово вирішує цю проблему.

Відповідно до законодавства України, службовці органів місцевого самоврядування не мають права, проводити агітаційну роботу, тримати агітаційну продукцію на робочому місці.

Кожна виборча дільниця забезпечена необхідною оргтехнікою-комп’ютерами, засобами зв’язку. Окрім цього, виборчі дільниці забезпечені аптечками, канцелярією та іншими необхідним речами. За кожною дільницею закріплена відповідальна особа з числа працівників міської ради, яка здійснює моніторинг цих приміщень.

Міжнародні спостерігачі цікавилися, яким чином представники із виборчими штабів кандидатів у депутати співпрацюють із міською владою у питаннях проведення агітаційних зустрічей, концертів та інших заходів. За словами Григорія Пустовіта, уся інформація про проведення заходів політичного, релігійного чи будь-якого іншого спрямування зосереджена у відділі зв’язків із громадськістю. А про проведення тих чи інших агітаційних заходів штаби кандидатів зобов’язані інформувати Окружну виборчу комісію.

Також запитували чи можуть представники різноманітних національних меншин стати учасниками виборчих перегонів та чи не виникають у них труднощі із волевиявленням у місті Луцьку.

“Сподіваємось, що позачергові вибори народних депутатів України відбудуться максимально демократично, без порушень. Прагнемо до того, аби голосування на цих виборах стало результатом об’єктивного волевиявлення громадян”, — на завершення зустрічі акцентував Григорій Пустовіт.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: