18:45, 22 Січня 2019
У Луцьку організували семінар на тему «Обізнана – захищена»
«Обізнана — захищена», на таку тему безробітні жінки, які перебувають на обліку у Луцькому міському центрі зайнятості, прослухали інформаційно-просвітницький захід щодо законодавства України по запобіганню та протидії домашнього насильства.
Про це повідомили у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області.
Що таке домашнє насильство? Яка відповідальність настає за вчинення домашнього насильства? Саме на цю тему 22 січня 2019 року на базі Луцького міського центру зайнятості відбувся інформаційно-право-просвітницький захід для жінок, які перебувають на обліку у відповідній установі. Захід провели за участі головного спеціаліста відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ірини Кушпетюк та керівника ГО «Велес+» Віктора Вальчука у рамках реалізації Всеукраїнського право-просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»
Керівник ГО «Велес+» розповів присутнім про поняття домашнього насильства, його види, спеціальні заходи щодо протидії цьому явищу та куди звертатися у подібних випадках.
«Особа, яка постраждала від домашнього насильства має право отримати допомогу та захист від суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству (підрозділи органів Національної поліції України, центри з надання безоплатної правової допомоги, служби у справах дітей та інші), наприклад отримати інформацію про свої права та як їх реалізувати, медичну, соціальну та психологічну допомогу, юридичний захист», — зауважив Віктор Вальчук.
Також зазначив, що окрім того, законодавством передбачено спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству. Це – терміновий заборонний припис стосовно кривдника та обмежувальний припис.
Головний спеціаліст відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання БВПД у Волинській області Ірина Кушпетюк акцентувала увагу присутніх на системі безоплатної правової допомоги, яка діє в Україні та на Волині, як ефективному механізмі захисту конституційних прав громадян, повідомивши про єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).
Також учасники семінару дізналися про те, що з 11 січня 2019 року вступили в дію зміни до Кримінального кодексу України, згідно з якими домашнім кривдникам загрожують громадські роботи на строк від 150 до 240 годин або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 5 років, або до двох років позбавлення волі.
Насамкінець зустрічі серед присутніх було розповсюджено інформаційні матеріалами про систему БПД з необхідними контактними даними та із циклу Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»
Довідково:
Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, еmail: office.volyn@legalaid.lt.ua.
Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7; тел.: (0332) 770717, 770719, email: lutsk1.volyn@legalaid.lt.ua.
Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).
Залишити відповідь