15:30, 20 Серпня 2019

У Луцьку обговорили питання розміщення зовнішньої реклами. ФОТО

Сьогодні, 20 серпня, проект рішення міської ради “Про концепцію розміщення та розвитку зовнішньої реклами та вивісок у місті Луцьку” обговорювали на засіданні “круглого столу”.

Про це повідомили на сайті Луцькради.

Зустріч відбулася з метою ознайомлення операторів зовнішньої реклами з положеннями регуляторного акта, а також узгодження позицій сторін влади та рекламного бізнесу в частині розміщення засобів зовнішньої реклами.

“Збереження унікальності та історико-архітектурної спадщини міста Луцька — мета прийняття цієї концепції. ЇЇ основні принципи такі: заборона розміщення зовнішньої реклами на фасадах будівель центральної частини міста, а також заклеювання вікон будівель рекламними банерами. Окрім цього, бетонні подушки білбордів гідно концепції повинні бути розташовані нижче рівня землі”, — зазначив Ігор Поліщук.

За словами начальника управління розвитку підприємництва та реклами Наталії Рибай, проект рішення “Про нові концептуальні основи порядку розміщення та розвитку зовнішньої реклами”, яких розглянуть депутати на сесії, передбачає розміщення зовнішньої реклами у місті відповідно до визначених зон.

Відповідно до документа, зонування міської території враховуватиме ефективність розміщення реклами, а також сукупність обмежень історико-культурного, архітектурно-містобудівного, соціально-психологічного, естетичного характеру.

Зона А — територія в межах заповідника «Старе місто». Вона характеризується змішаною, досить щільною забудовою та старою архітектурою, межі якої визначені та затверджені у встановленому порядку.

Зона Б — територія центру міста. Це зона історичного ареалу, характер архітектурного вирішення якої значною мірою визначається 2-4 — поверховими спорудами, збудованими на початку ХХ століття та 4-5 — поверховою житловою забудовою 50-80 років того ж століття, з наявними архітектурними домінантами 9-14 — поверхових житлових будинків.

Зона В — територія багатоквартирної житлової забудови.

Територія житлових («спальних») районів, забудованих в період 70-90-х років XX століття. Територія характеризується однорідною архітектурою, змішанням багатоповерхових і малоповерхових будинків, наявністю проспектів, транспортних магістральних розв’язок.

Територія садибної забудови, що характеризується різноманітністю ландшафту та, як правило, віддаленістю від культурних закладів, великих торговельних підприємств. Магістральні вулиці загальноміського значення характеризуються інтенсивним рухом транспортних засобів, громадського транспорту та переміщенням основних потоків людей.

Зона Г — територія житлових, садибних та промислових масивів на виїздах з міста. Це частини магістральних вулиць на виїздах з міста, територія масивів, розташована між цими вулицями.

Виходячи з аналізу об’єктивних факторів, що склались у процесі рекламної діяльності у Луцьку, враховуючи необхідність прив’язки рекламних носіїв до конкретних умов міського середовища з урахуванням тенденцій територіального розміщення ЗЗР, а також особливостей зонування території міста, Концептуальні основи пропонуватимуть такі рекомендації до організації зовнішнього рекламного оформлення міста:

Зона А — територія в межах заповідника «Старе місто»:

– не передбачається розміщення зовнішньої реклами у визначених межах заповідника;

– максимальне використання закладами торгівлі, сфери надання послуг можливостей вивісок та внутрішнього рекламного оформлення вітрин з використанням сучасних світлових засобів.

Зона Б — територія центру міста:

– не встановлюються нові наземні великорозмірні носії ЗР на центральних проспектах і вулицях: пр. Волі з прибічними вулицями, пр. Перемоги, пр. Василя Мойсея, пр. Президента Грушевського, вул. Винниченка, вул. Шевченка (до повороту на вул. Івана Франка), вул. Богдана Хмельницького, вул. Лесі Українки з прибічними вулицями, вул. Ковельська (до повороту на вул. Набережну), майдан Привокзальний, майдан Театральний, майдан Київський, майдан Злуки (крім можливого встановлення відеоекранів з рекламним полем до 12 кв. м.)

– максимальне розміщення наземних малорозмірних носіїв сучасної ЗР (типу «лайтпостер»);

– можливе розміщення ЗР на глухих бічних та задніх фасадах будинків, споруд (крім пр. Волі з прибічними вулицями, пр. Перемоги, пр. Василя Мойсея, пр. Президента Грушевського, вул. Винниченка, вул. Шевченка (до повороту на вул. Івана Франка), вул. Богдана Хмельницького, вул. Лесі Українки з прибічними вулицями, вул. Ковельська (до повороту на вул. Набережна), майдан Привокзальний, майдан Театральний, майдан Київський, майдан Злуки, та фасадів будинків, споруд, що виходять на зазначені вулиці, проспекти, де можливе розміщення лише відеоекранів, медіасистем, електронних табло, кронштейнів художньо-естетичного індивідуального виготовлення).

Зона В — територія багатоквартирної житлової забудови:

– максимальне розміщення малорозмірної ЗР (типу «лайтпостер»), скролерів, відеоекранів;

– розміщення різних видів наземних засобів зовнішньої реклами;ї

– можливе розміщення ЗР на бічних, задніх фасадах будинків, споруд за наявності суцільної глухої стіни не менше 1/3 площі фасаду.

Зона Г — територія житлових, садибних та промислових масивів на виїздах з міста:

– можливе розміщення ЗР на бічних, задніх фасадах будинків, споруд за наявності суцільної глухої стіни не менше 1/4 площі фасаду.

Учасники круглого столу також побачили світлини досить невдалих прикладів розміщення зовнішньої реклами на території міста — заклеєні вікна, старі пошкоджені борди, які можуть становити небезпеку для жителів міста.

При цьому Ігор Поліщук додав, що за результатами діяльності робочої групи із обстеження стану засобів зовнішньої реклами у міст, на найближче засідання виконавчого комітету виноситься проєкт рішення про демонтаж трьох засобів зовнішньої реклами, які вже вичерпали свій термін експлуатації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: