10:40, 25 Жовтня 2018

У Луцьку науковці обговорюватимуть питання реставрації й дослідження волинських ікон

Сьогодні, 25 жовтня, у Волинському краєзнавчому музеї відбудуться пленарне засідання ХХV Міжнародної наукової конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація» та урочиста академія з нагоди 25-річчя Музею волинської ікони.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

У конференції беруть участь 56 вчених, мистецтвознавців, істориків, музейних працівників та реставраторів з України, Росії, Білорусі, Польщі, Литви. Виданий науковий збірник конференції, до якого увійшли матеріали з історії, атрибутування, рентгенографування, хіміко-технологічних досліджень пам’яток сакрального мистецтва Волині, Київщини, Галичини, Тернопільщини і Слобожанщини. Окремий розділ присвячений історії Музею волинської ікони. Видання ілюстроване кольоровими світлинами пам’яток, більшість з яких публікується вперше. Учасники конференції отримають окрім видрукованого наукового збірника – електронні видання матеріалів конференції та каталогу серії «Колекції Волинського краєзнавчого музею», випуск 14: «Волинська ікона XVI-XVIII ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею», де подаються 223 відреставровані пам’ятки темперного іконопису.

У рамках роботи конференції о 16:00 відкриється виставка «Врятована сакральна спадщина Волині», де музей представить більше 60 творів сакрального мистецтва Волині XVII–ХІХ ст.: ікони, стародруки, предмети металопластики, декоративної різьби і скульптури. Більшість експонатів презентуються вперше.

26 жовтня робота конференції продовжиться у Музеї волинської ікони. Учасники виступлять із науковими доповідями та повідомленнями.

Основним завданням конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація», що відбувається на базі Музею волинської ікони починаючи з 1994 року, є узагальнення досвіду провідних науково-дослідних профільних організацій, музейних та освітніх установ для вирішення питань збереження, дослідження та реставрації волинського іконопису, пам’яток сакрального мистецтва історичної Волині та України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: