18:51, 05 Квітня 2019

У Луцьку мами надзвичайних діток успішно дебютували на великій сцені. ФОТО

У Луцьку 04 квітня 2019 року у стінах Волинського обласного академічного музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка відбулася прем’єра театральної постанови «Та, яка створила диво».

Про це інформує Волинська облдержадміністрація.

Люди з аутизмом не потребують жалю. Вони потребують прийняття та розуміння. Саме такий месeдж хотіли донести батьки дітей із розладами аутичного спектру громадської організації «Повір у себе» до волинян за допомогою театральної постанови «Та, яка створила диво».

Серед гостей – представники влади, духовенства, громадських організацій, котрі працюють з людьми з інвалідністю, медійників та небайдужі волиняни. Долучилися до заходу і заступники голови обласної державної адміністрації Сергій Кошарук і Денис П’ятигорець, а також начальник управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації Ольга Чубара.

Слід зазначити, що основою для сюжету вистави стали однойменна п’єса В. Гібсона «Та, яка створила диво» і книга К. Морріс «Почути голос твій». Ролі зіграли не професійні артисти, а батьки діток із інвалідністю. Надзвичайно складне й важливе завдання режисера взяла на себе заслужена артистка України Світлана Органіста.

Результат довгих репетицій впродовж кількох місяців перевершив усі очікування. Адже завдяки грі артистів глядачі настільки занурилися у світ родини, в котрій зростає дитина з інвалідністю, перейнялися їхніми проблемами та спробували зрозуміти, що це насправді за хвороба – аутизм. Для частини ж присутніх усе, що відбувалося на сцені, – їхня повсякденна реальність та боротьба. Тож, насамкінець ніхто з гостей не залишився байдужим і зрозумів щось важливе для себе.

По тому ж слово взяв заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук. Спершу він передав вітання від очільника області Олександра Савченка. Опісля  ж привітав колектив громадської організації на чолі з керівником Інною Гачуковою із успішним дебютом, подякував усім, хто долучився до цього проекту і просто прийшов підтримати артистів, та зауважив: «Цей один із тих заходів, котрі дозволяють особливим людям, які поруч із нами, відчути себе такими ж, як ми. А нам – відчути, що таке честь і гідність. Як добре, що наша країна стала на шлях створення інклюзивного та безбар’єрного середовища. Нам важливо це берегти. Тому переконаний, що ми будемо продовжувати такі хороші справи».

Сергій Дмитрович також вручив подяки голови облдержадміністрації Олександра Савченка за плідну творчу працю, високу професійну майстерність, особистий внесок у розвиток і популяризацію театрального мистецтва та промоцію толерантного ставлення до людей з особливими потребами за допомогою театральної постанови «Та, яка створила диво» директорові-художньому керівникові Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка Анатолію Гливі та артистці драми і водночас режисеру вистави Світлані Органістій.

За активну громадянську позицію, промоцію толерантного ставлення до людей з особливими потребами та участь у театральній постанові «Та, яка створила диво» подяку вручили і колективу громадської організації «Повір у себе».

Батьки-артисти зазначеної організації теж висловили вдячність усім, хто на різних етапах допомагав у тому, аби їхня мрія здійснилася і волиняни змогли побачити виставу. Серед них голова облдержадміністрації Олександр Савченко, його заступник Денис П’ятигорець, начальник управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації Ольга Чубара, Продакшн-студія «Правда PRO», яку очолює Сергій Шараєвський, та директор Луцького навчально-реабілітаційного центру Леся Волинець.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: