19:07, 18 Липня 2018

У Луцьку буде кіно від відкритим небом

Фестиваль документальних фільмів “Lampa.doc” цього року проходить вже втретє. Стартував він 15 червня на запорізькій Хортиці, а от у мальовничому Луцьку Lampa.doc святкуватиме свій екватор. Чекатимемо на кіноманів 3-5 серпня у замку Любарта. 

Про це повідомили на сайті Луцькради.

Щороку географія “Lampa.doc” розширюється, і 2018 він охопить вже дев’ять міст України. Фестивальний тур довжиною у три місяці після старту у Запоріжжі вже відвідав Бердянськ, Краматорськ, Червоноград та Ужгород. Окрім того, покази українського та польського кіно відбулися у Варшаві. Нарешті дісталися і до Волині, де “Lampa.doc” гоститиме втретє на незмінній локації – в замку Любарта.

Як і минулоріч, в кожному з обраних міст протягом трьох вечорів просто неба можна буде дивитись цікаву документалістику. Добірка “Lampa.doc” складається з високоякісних фільмів виробництва України і Польщі. Кіногеографія розширилась роботою молодого режисера гватемальського походження з Росії. За традицією усі вибрані фільми є учасниками та переможцями національних та міжнародних кінофестивалів. Окрім того, можна буде побачити молоде українське кіно, зроблене в майстернях документальних фільмів фестивалю “86”, “INDIE LAB”, та майстерні Сергія Буковського. Цьогорічна кінопрограма фестивалю тематично спрямована на побудову діалогу між поколіннями та сімейні стосунки. Так, зокрема, презентує тему фільм-переможець Одеського міжнародного кінофестивалю «Головна роль» про видатну українську акторку Ніну Антонову, знятий її сином – одним з найкращих українських документалістів сьогодення Сергієм Буковським. У програмі, як завжди є кіно із гумором, до такого належить ліричний «Щоденник подорожі» метра польського документального кіно Пьотра Сташіка та іронічний погляд на свою родину «Кіно для Карлоса» від Ренато Боррайо Серрано, представника школи Марини Разбєжкіної (Москва). А ще буде кіно про дитинство та літо, каучсерфінг, будівництво болідів і багато іншого.

«З нетерпінням чекаю на покази у Луцьку, бо саме з Луцька розпочався фестиваль 2016 року. Маємо тут вибагливу аудиторію, сподіваюсь цьогорічна добірка фільмів стане до вподоби луцькому глядачеві і кожен відкриє для себе щось нове у документалістиці, світі, або собі», — поділилась організаторка фестивалю, Наталя Красильникова.

Окрім кінопереглядів, запланована денна освітня програма, що складатиметься з майстер-класів, лекцій, та зустрічей з режисерами.

У Луцьку програма освітнього блоку буде, наразі, найбільш різноманітною і цікавою та триватиме два дні. Так, зокрема, серед гостей фестивалю, що відвідавають місто під час Lampa.doc та зустрінуться з глядачами буде і польський режисер Пьотр Сташік, і молода українська режисерка Аліна Горлова, фільм которої «Явних проявів немає» на цьогорічному фестивалі “Docudays” зібрав цілу низку нагород, продюсерка Світлана Зінов’єва. Та ще декілька дуже цікавих особистостей.

Усі заходи фестивалю “Lampa.doc” відкриті для широкого загалу та є безкоштовними. Проте, звертаємо увагу, що покази відбуваються на території замку, через що необхідно придбати вхідний квиток, вартість якого складає 20 гривень. З дозволу адміністрації заповіднику було розширено перелік пільгових категорій, представники яких зможуть потрапити на територію Замку Любарта, під час проведення фестивалю “Lampa.doc”, безкоштовно. Серед них: учасники бойових дій, діти віком до 14 років та пенсіонери.

“Lampa.doc” цьогоріч відбувається за підтримки програми “Culture Bridges”, що здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC — Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу, Інституту Адама Міцкевича (Варшава), Державного агентства України з питань кіно. Захід проходить за сприяння Луцької міської ради та Департаменту культури.

Початок показів — о 21:30.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: