11:24, 29 листопада 2018

У Луцькраді відклали питання про платні школи та дитсадки для дітей без приписки

Відвідування дитсадків та шкіл хотіли зробити платними для дітей, які не приписані у місті Луцьку. Однак питання зняли наразі із порядку денного для доопрацювання. 

Про це стало відомо сьогодні, 29 листопада, під час засідання 49-ї чергової сесії міськради.

«Відповідно до ст. 93 Бюджетного Кодексу України, в рамках децентралізації та прийняття Закону України «Про освіту» виникла необхідність врегулювати питання територіальної доступності повної загальної середньої освіти та вирішення проблеми існуючих черг на зарахування дітей у заклади дошкільної освіти міста», – йдеться у проекті рішення.

У статті 13 Закону України «Про освіту» визначено, що кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти, що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи. У закладах загальної середньої освіти комунальної форми власності навчається близько 2500 дітей з прилеглих територіальних громад, у закладах дошкільної освіти – 490.

Наразі проект рішення зняли на доопрацювання механізму здійнення оплати. Пропонують, аби він був на рівні міжбюджетних трансфертів, інакше діти з тих громад не зможуть відвідувати школи та дитсадки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: