14:20, 26 Січня 2018

У луцькому виші відкрили нову спеціальність. ФОТО

На кафедрі гуманітарних наук та права Луцького національного технічного університету розпочнеться набір на нову спеціальність «Соціальне забезпечення». ЛНТУ перший у Волинській області відкриває цей фах.

Презентація нової дисципліни за участю освітян, потенційних роботодавців випускників та учасників бойових дій відбулася 25 січня у стінах вишу, – повідомляє прес-служба ЛНТУ.

Зокрема, вже з 1-го вересня, за словами ректора Луцького НТУ Петра Савчука, стартуватиме навчання нового фаху: «Це напрям, який стосується соціального захисту, першою чергою. Як ви знаєте, є дві схожі спеціальності: соціальна робота та соціальне забезпечення. Однак обмежене коло вишів можуть готувати фахівців останньої дисципліни, адже це набагато ширша ніша, більш чутлива до реалій ринку праці, соціуму та сьогодення. Саме тому ми взялися за цей напрямок».

Ректор зауважив, що на спеціальності буде щонайменше 10 державних місць, а загальний ліцензійний обсяг – 50 осіб. Окрім того, студенти отримають можливість проходити практику в Польщі та Німеччині.

Своєю чергою, декан факультету обліку та фінансів Алла Московчук зауважила, що соціальне забезпечення – це система заходів, які спрямовані на захист населення від соціальних ризиків, тож ця спеціальність буде потрібна, допоки існуватиме суспільство. Алла Петрівна додала, що у вишу є усі можливості забезпечити соціально-правовий блок та якісну економічну підготовку фахівців.

Завідувач кафедри гуманітарних наук та права Оксана Жук розповіла, що наразі в Україні розробляють стратегію соціального забезпечення, яка наближена до стандартів ЄС, тобто відкриття цієї спеціальності є відповіддю на сучасні виклики: «На Волині ця спеціальність відкривається вперше. На відміну від спеціальності «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення» має більш широкий спектр знань, обов’язків, напрямків професійної діяльності. Підготовка спеціалістів складатиметься з 3 блоків: правових, економічних та соціально-гуманітарних дисциплін. Навчаючись на спеціальності, студенти отримають знання з системи організації соціальних служб, правових основ соціального забезпечення, організації обліку соціальних виплат, основ бухгалтерського обліку, теорії і практики соціального забезпечення, документаційного супроводу соціальної допомоги, а також ефективної комунікації».

Так, аби вступити на цю дисципліну, потрібні сертифікати ЗНО з української мови та літератури, історії України, географії або математики.

Бакалавр із соціального забезпечення зможе працевлаштуватися у центральних та територіальних відділеннях Державної служби з питань праці, Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, Державної служби зайнятості, Фонду соціального захисту інвалідів, Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування України.

Університетська новація зацікавила заступника голови обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Миколу Оніщука: «Здається, ніби нарешті Бог почув наші молитви! Мені пригадується той час, коли я повернувся з Афганістану, ще за радянської влади, тоді ми були забезпечені житлом, медикаментами, санаторіями і не тільки. Опісля незалежності все змінилося. На сьогодні маємо те, що маємо. Люди зневірилися. Хочеться, аби не я йшов до чиновника, а він до мене. Цей механізм може виробитися лише тут, у стінах освітнього закладу».

Запросили на презентацію директора Волинського обласного центру зайнятості Романа Романюка, він окреслив перспективи фахівця на ринку праці: «Надзвичайно приємно перебувати у стінах рідного освітнього закладу, де я навчався. Тут справді знаходяться хороші фахові спеціалісти, викладачі, які уміють дати дорогу в життя. Коли я вперше почув про нову спеціальність у виші, я був відверто здивований такій серйозній заявці, наголошую, технічного університету. З іншого боку, ВНЗ не стоїть на місці, тримає руку на пульсі та динамічно реагує на виклики соціуму. Сьогодні, на мою думку, ця спеціальність повністю має право на життя. Поясню чому: в тій структурі, яку я очолюю, в штаті є 358 працівників і у нас постійно є 2-3-5 вакантних місць. Я думав, що дуже просто знайти хорошого фахового спеціаліста для надання соціальних послуг. Я помилявся. Упевнений, що з підтримкою університету, ми зможемо знайти працівника, який розумітиметься в суті і якості надання таких послуг».

Начальник відділу персоніфікованого обліку пільг та нагляду за призначенням і виплатою пенсій департаменту соціального захисту населення Волинської області державної адміністрації Наталя Семенюк поділилася особистим досвідом роботи: «На сьогоднішній день працівник соціальної сфери – між двох вогнів. З одного боку людина, яка приходить до чиновника, з іншого – ми маємо чинне законодавство, від якого не можна відступити ні на крок. Тому, коли до нас приходить учасник АТО, якому передбачене санаторно-курортне лікування, він може сам обрати, де йому його проходити. Однак ми обмежені вартістю, яка є максимально визначена для його оздоровлення, це 6300 для учасника бойових дій. Подивіться які у наших санаторно-лікувальних закладах розцінки? Вони набагато вищі. От вам і приклад. Ніби хочемо допомогти людині, проте обмежені вартістю. Ми щоразу звертаємося до вищої влади: змініть щось у тому чи іншому напрямку. На жаль, держава виходить зі своїх фінансових можливостей».

Заступник голови спілки воїнів АТО у Волинській області, член виконкому Олександр Серватович підтримав пані Наталію та зауважив, що основним замовником спеціалістів має бути соціально відповідальна держава.

Учасник АТО Сергій Ващук додав, що відкриття спеціальності є безумовно необхідним, враховуючи що кількість людей, які потребують підтримки держави, стрімко зростає.

Директор Луцького міського центру зайнятості Олена Шишова та перший заступник директора департаменту соціальної політики Луцької міської ради Тетяна Корецька також підтримали ініціативу освітян, наголосивши, що їхні установи готові до співпраці та чекають студентів на практику, а згодом і на роботу.

Насамкінець ректор Луцького НТУ Петро Савчук подякував присутнім за плідну бесіду: «Багато конструктиву сьогодні було озвучено. Тож, бажаю Вам бути ефективними у своїй роботі, а ми, своєю чергою, будемо ефективними за Вашої підтримки».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: