12:52, 14 Жовтня 2018

У луцькому виші розважалися «по-козацьки». ФОТО

12 жовтня на стадіоні Луцького національного технічного університету відбувся фізкультурно-патріотичний фестиваль «Козацькі розваги», участь в якому взяли декілька сотень студентів з різних факультетів.

Про це повідомили у виші.

Парад відкриття стартував зі святкового вишикування здобувачів освіти. Капітани команд факультетів разом підняли прапор України, розпочався гімн і прогуділи гарматні постріли.

«Споконвіків землі України не знали спокою через постійних загарбників. Проте скільки б разів не намагалися завоювати нашу Батьківщину, її завжди було кому боронити. А кого боялися навіть наймужніші воїни кримських ханів, чиїх пасток боялася золота орда на своїх стрімких конях, хто наводив жах на ворогів своєю безстрашністю, ідучи в бій в одній лише сорочці? Думаємо ви і так вже здогадалися, що мова йде про козаків, наших славних предків. В народі кажуть «козацькому роду – немає переводу!», тому сьогодні ми з вами перевіримо, чи дійсно це так. Також на наше дійство завітали отамани з інших куренів, – розпочали ведучі заходу, представляючи присутню адміністрацію університету. – Це ректор Луцького НТУ Петро Савчук, проректори з науково-педагогічної роботи Валентин Талах, Сергій Шимчук та Валентина Галущак, декани технологічного факультету Олег Заболотний, машинобудівного факультету Ігор Цизь, факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права Ігор Андрущак, факультету екології, туризму та електроінженерії Владислав Волинець, факультету будівництва та дизайну Олександр Бондарський, факультету комп’ютерних наук та інформаційних технологій Ростислав Редько, факультету бізнесу Надія Хвищун».

Тож, перед початком змагань до слова запросили «гетьмана війська Луцького НТУ», ректора Петра Савчука.

«Сьогодні особливий захід, адже в неділю у нас велике свято Покрови Божої Матері. Символічно, що в Україні це свято не лише релігійне, але й приурочене захисникам Батьківщини, людям, які не словом, а ділом доводять, що вони люблять і бережуть цю країну. Луцький НТУ – теж є прикладом в багатьох аспектах. Сьогоднішні козацькі розваги чи те, що ми робимо останнім часом, зокрема і відкриття кафедри військової підготовки, яскраво демонструють нашу позицію. Дякую усім за працю: і колегам-викладачам, і студентам. Нехай сьогоднішні змагання будуть вдалими і переможе сильніший! Слава Україні!», – сказав він.

«Не вперше ми зустрічаємося на такому чудовому, прекрасному святі. Козацькі розваги стали вже для нас традиційними. Спостерігаю, що з кожним роком кількість учасників зростає в геометричній прогресії, не в арифметичній. Попереду у нас прекрасне релігійне свято, це знакове свято для нашого героїчного народу, Покрова входить до 12-ти найбільших православних свят. Важливо, що до цього свята приурочили День захисника України. Ви – наше майбутнє, надія і опора. Ще раз вітаю і бажаю, аби ваші плани і наміри збулися, щоб на вас чекало прекрасне майбутнє, яке супроводжувалося б миром і злагодою, а не війнами та катастрофами. Будьте щасливі та любимі», – долучився до слова проректор з науково-педагогічної роботи Валентин Талах.

Не оминув увагою захід учасник антитерористичної операції на сході України, захисник Донецького аеропорту, студент Луцького НТУ Віталій Плясецький. Він привітав присутніх та зазначив, що День захисника України є і жіночим святом.

«Так виходить, що цей день хочуть зробити «святом для хлопчиків». Але я бачу серед команд козацьких розваг і дівчат, в армії теж є дівчата. Я не хотів би, аби усе це перетворилося на «свято для хлопчиків», тому що захисниками на цей момент, на жаль, є і жінки. Зазвичай студенти були одними з тих, хто творив позитивні зміни в країні. До 2014-го року ніхто з нас не думав, що військова кафедра, допризовна підготовка нам стане в нагоді. Військова кафедра асоціювалася з можливістю відкосити від служби в армії. Сьогодні усі, хто вчиться на цій кафедрі, хто проходить військову підготовку, мають можливість, не дай Боже, захищати свою країну. Спорт – це те, що дозволяє вам гартувати козацький дух. Ніхто ніколи не думав, що спортивна витривалість буде в нагоді на війні, у бойових діях. Будьте готовими завжди захистити свою країну, гартуйте свій дух воїна, спортивну завзятість. Пам’ятайте, на Сході відбувається війна. І це не якась незрозуміла війна, а війна за те, щоби ви навчалися в цих навчальних закладах, за те, щоби ви займалися своєю улюбленою справою. За це все стоять там зараз хлопці і…дівчата. Пам’ятаймо про цих людей і будьмо готові встати в стрій, якщо це буде потрібно», – сказав він.

Потому завідувач кафедри фізичної підготовки Луцького НТУ Сергій Савчук зауважив, що на наразі в Україні триває війна і закликав усіх до хвилини мовчання.

«Ми усі повинні бути готові боронити нашу країну. Сьогодні у нас свято і шана тим Героям, які на Сході, і тим, які в добу козацтва захищали рубежі нашої країни. Це свято символічне і ми його відзначаємо не вперше. Тому наші звитягі сьогодні будуть на спортивних майданчиках. Бажаю вам міцного здоров’я і мирного неба. Ви є майбутнє України, тому зараз ваше завдання – навчатися. Перемог вам і на спортивних майданчиках, і в житті», – резюмував Сергій Савчук та передав слово отаману, генеральному гарматному Козацького Стрілецького Братства Володимиру Перчуку.

«Ми вже сьогодні гарматним пострілом вас привітали, думаю ви почули. У доповнення бажаю вам бути сильними, витривалими, мати зірке око і знати в який бік цілитися. Це все ми намагаємося до вас донести в аудиторії №41, там ми розповідаємо і показуємо як і чим воювали наші предки, про своїх колег, які повернулися з зони АТО, і тих, які там залишилися, віддали своє життя за незалежну Україну. Сьогодні у нас свято і дай Боже усім міцного здоров’я, бути свідомими українцями. Слава Україні!», – звернувся до студентів отаман.

Також Сергій Савчук нагородив грошовою премією кращих спортсменів, які навчаються у Луцькому НТУ: призерку чемпіонату світу з карате Олену Цьох, дворазову призерку чемпіонату України з бігу на 200 метрів Олександру Хомелюк, неодноразового призера чемпіонату міста, області та України, призера кубку України, майстра спорту з плавання Дмитра Міщука, неодноразового призера чемпіонатів України з пауерліфтингу Івана Ярмолюка, чемпіона світу з карате Дмитра Пальонку.

Опісля присутні могли насолодитися справжнім бойовим гопаком від вихованців студента факультету бізнесу Романа Ковальчука зі спортивним клубом козацьких бойових мистецтв «Герць». Крім того, студентка Анастасія Ліпінська потішила усіх чудовою музичною композицією.

Відтак, головний суддя Віталій Дмитрук оголосив присутнім про порядок змагань, які відбувалися у таких секціях: метання колоди, метання гирі, перетягування авто, силач, богатир, весела естафета, ходьба на ходулях та перекидання шини. Насамкінець нагородили призерів змагань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: