22:45, 25 Березня 2024

У «Луцькводоканалі» заявили, що економія завдяки модернізації підвищувальних насосних станцій становить майже 60 %

КП «Луцькводоканал» тривалий час працює над впровадженням заходів із енергоефективності, аби зменшити споживання енергоресурсів для виробничої діяльності. Адже вартість енергоносія на сьогодні чималенька, а ця сума є складовою тарифу. Саме тому енергоефективність для «Луцькводоканалу» – додатковий дохід, зокрема для модернізації без підвищення ціни на послугу для населення.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

У 2023 році спільно з Луцькою міською радою «Луцькводоканал» реалізував проект із модернізації 19 підвищувальних насосних станцій за допомогою яких вода подається на поверхи багатоквартирних будинків вище п’ятого поверху. 19 станцій – це 50 % від їх загальної кількості в місті. В середньому одна станція обслуговує чотири-п’ять багатоповерхових будинків у спальних районах міста. Однак усі вони були у вкрай зношеному стані та енергозатратні. Фактично щотижня на місця їх розміщення виїжджали аварійні бригади, аби ремонтувати та усувати витоки. Подальше зволікання з оновленням загрожувало б тим, що люди, яких обслуговують ці станції, а це близько 160 будинків та 46 тисяч мешканців, могли б залишитися без водопостачання.

«Зважаючи на багаторічний успішний досвід роботи підприємства з міжнародними фінансовими організаціями, спільно з Луцькою міською радою ми розробили правильну модель фінансування проекту з реконструкції підвищувальних насосних станцій. Це стало можливим завдяки гранту корпорації НЕФКО та співфінансуванню громади. Сьогодні ми вже маємо технічно виконані роботи і перші вражаючі результати, які ви бачите на фото – економія досягла 60 % або 56 тисяч кВт год. Якби не ця економія, підприємство заплатило б чималі кошти, а зважаючи на ціни енергоносіїв – це понад 500 тисяч гривень щомісяця», – зазначають у КП «Луцькводоканал».

Отож результат від реалізації проекту лише за місяць показав економію в 500 тисяч гривень. За рік підприємство буде мати позитивний фінансовий показник, а це – шість мільйонів гривень, які спрямують на потреби та модернізацію без перекладання суми на тариф.

Це лише ціна енергоефективності. Окрім цього підприємство не витрачає додаткових ресурсів на виїзди ремонтних бригад, аби усувати витоки тощо.

Нагадаємо, попередньо обрали модель фінансування, коли запозичення здійснювали у формі співпраці Луцької міської ради з великим грантом.

«Ми вже бачимо, що ці кошти не будуть повертатися через тариф, вони вже працюють на громаду і на кожного її мешканця. Якби підприємство пішло іншим шляхом – це привело б до необхідності підняття тарифу на 2,5 гривні за кожен метр кубічний води. Однак спільно нам вдалося досягли результату без будь-якого навантаження на мешканців громади. Окрім цього встановлене обладнання дає впевненість, що у найближчі десятиліття ми будемо спокійні за подачу води жителям міста», – додають у «Луцькводоканалі».

До слова, внаслідок реалізації цього проекту міжнародна корпорація НЕФКО вирішила додатково виділити грант у сумі майже 200 тисяч євро для проведення повної диспетчеризації та автоматизації усіх наявних підвищувальних насосних станцій в місті. Нині цей проект на стадії реалізації. У результаті його провадження – це додаткові можливості швидкого моніторингу якості надання послуг для мешканців багатоквартирних будинків, а також для виявлення недоліків в мережі водопостачання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: