13:05, 22 Травня 2024

У Луцьку звучала музика XVI століття

Концерт камерної музики, присвячений творчості Миколая Гомулки, відбувся завдяки співпраці Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку та Луцької музичної школи № 1 імені Фредерика Шопена. Дійство відвідав заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Про це повідомляють на сторінці Волиньради у “Фейсбук”.

Микола Гомулка – найвідоміший польський композитор епохи Відродження. Був відомим виконавцем на органі, лютні, флейті та інших інструментах. Написав збірку «Мелодії для польського псалтиря», яка увібрала в себе 150 псалмів, написаних на тексти Яна Кохановського. Кожен з псалмів має форму короткого твору і є однією з найважливіших колекцій епохи Відродження.

«Ми вдячні польському консульству за просвітницьку діяльність, за те, що продовжуєте вивчати українську культуру та історію і радо ділитесь своєю, – зазначив Григорій Пустовіт. – Ми не забуваємо про те, що саме польський народ першим подав руку допомоги українцям у час війни, продовжує підтримувати нас та збагачувати нашу культуру».

Крім псалмів Миколая Гомулки, слухачі також змогли насолодитися репертуаром мелодій XVI-XVII століть, який виконувався на Волині та Поділлі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: