14:03, 22 Квітня 2021

У Луцьку затвердили концепцію зовнішнього архітектурного вигляду тимчасових споруд та зупинок громадського транспорту

Сьогодні, під час засідання виконавчого комітету міської ради, затвердили концепцію зовнішнього архітектурного вигляду тимчасових споруд та зупинок громадського транспорту.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Як зазначив начальник управління містобудування та архітектури Веніамін Туз, перед проектантом ставилася задача зробити максимально просту за дизайном форму, яка може використовуватися універсально та бути пристосованою до різних функцій, естетично та органічно дивитись у будь-якій частині міста.

У новій концепції тимчасові споруди можна буде адаптувати до різноманітних потреб, встановити торгівельне обладнання, забезпечити комфорт перебування обслуговуючого персоналу, встановити лавочки. Тимчасові споруди можна буде зблокувати, поєднати між собою та узгодити різні форми архітектури завдяки модульній структурі, а захисні ролети та кондиціонер вбудовані у їх конструкцію.

Передбачили також концепцію тимчасових споруд на зупинках громадського транспорту із торгівельним павільйоном. Додатково на таких об’єктах можна буде встановити термінали поповнення електронного квитка «Citycard», громадські вбиральні.

“Я вважаю, що якщо ми справді зможемо реалізувати усі положення цієї концепції, то дуже сильно змінимо естетику, зовнішній вигляд та архітектуру нашого міста в кращу сторону. Тимчасові споруди встановлені на багатьох вулицях Луцька. Однак зовсім невелика їх частина є естетично привабливою та прикрашає вулицю, а не спотворює її.

На жаль, значну кількість встановлених в місті зупинок наприкінці 2000-х років було легалізовано через схему узаконення самочинного будівництва. Вони є об’єктом нерухомого майна. Сьогодні працюємо із власниками цих зупинок для того, щоб привести їх зовнішній вигляд до нормального, щоб вони були зручні, комфортні, не спотворювали вигляд міста.

Ми повинні за нашу каденцію максимально пропрацювати усі моменти, щоб ті тимчасові споруди, які встановлюються, та ті, які є на праві приватної власності, виглядали приємно”, – розповів міський голова Ігор Поліщук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: