16:23, 12 листопада 2020

У Луцьку засідала рада профтехосвіти Волині

На початку засідання голова обласної ради Ірина Вахович виконала приємну місію. Директорці навчально-методичного центру профтехосвіти у Волинській області Зої Парфенюк вручили   заохочувальну освітянську нагороду – нагрудний знак “Василь Сухомлинський”.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Після урочистого моменту  Рада приступила до роботи.  Модератором засідання була начальниця управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна.

Насамперед голова обласної ради Ірина Вахович подякувала керівникам та працівникам системи закладів профтехосвіти Волині за якісну роботу та ентузіазм. Вона нагадала про події у взаємовідносинах між представницькою владою та закладами профтехосвіти, які вже стали історією: “Коли в державі профтехосвіту передали на фінансування обласних бюджетів, то це було несподіванкою для нас і випробуванням для обласного бюджету. Але всі ми спільно справилися з цими викликами. Сьогодні ви маєте вражаючу матеріальну базу, а ми пишаємося кожним з вас. Дякуємо профільному управлінню за мудрі та ефективні рішенні в плані розподілу фінансового ресурсу. Бажаю, щоб ваші випускники продовжували навчання у вищих навчальних закладах та обов’язково знаходили роботу в Україні”, – зазначила голова обласної ради.

Потому учасники засідання   обговорили питання щодо корегування обсягів регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів, фахових молодших бакалаврів та бакалаврів на 2020/2021 навчальний рік. Його представив заступник начальника начальник відділу професійної освіти управління освіти і науки ОДА Олександр Ткачук.

Він також озвучив   пропозиції обсягів регіонального замовлення з підготовки робітничих кадрів, фахових молодших бакалаврів та бакалаврів у закладах вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти на  2021/2022 навчальний рік. Члени Ради погодилися з пропозиціями. Директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк прокоментував цю тему окремо. Він вважає, що каже, що  запропоновані обсяги мають право на життя. Щоправда, сама ситуація в країні та в світі викликає у посадовця  стурбованість та тривогу: “Є певний дисбаланс. З одного боку роботодавці кажуть, що буде потреба у робітниках, але вони не впевнені, що матимуть можливості забезпечити робочі місця.”  Водночас, Роман Романюк закликав присутніх популяризувати робітничі професії і піднімати їхню престижність, зміцнюючи навчально-матеріальну базу в навчальних закладах.

Людмила Плахотна запевнила, що у волинській системі профтехосвіти всі необхідні кроки для розвитку робляться і оновлення  навчально-матеріальної бази – також. Лише в цьому році, освоїли понад  п’ять мільйонів гривень. Вона подякувала депутатам обласної ради за правильні рішення і підтримку співфінансування проектів профтехосвіти з обласного бюджету.

На завершення учасники погодили  план  роботи Регіональної ради на 2021 рік.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: