19:12, 09 Грудня 2019

У Луцьку запровадять мораторій на нову багатоквартирну забудову

Нову багатоквартирну забудову у Луцьку затримають до прийняття Генерального плану міста.

Про це йдеться на сайті Луцькради.

Це повідомив начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор міста Веніамін Туз.

“Чому ми пропонуємо таке рішення? Зараз ми бачимо, що місто фактично вичерпало можливості для свого розвитку і все, що відбувається в сфері багатоповерхового будівництва, йде за рахунок територій, які ніяк не можуть використовуватися для цього виду будівництва. Останні п’ять років ми бачимо, що будівництво заходить за ті межі, де не було заплановано згідно з генеральним планом.

Запровадження мораторію — це тимчасова міра. Ми хочемо зараз закінчити роботи по Генеральному плану, де зафіксуємо ті речі, які дозволять нам планувати розвиток нашого міста на перспективу до десятків років. Ми повинні розуміти, як нам розвиватися та куди рухатися, щоб знати, як житло виглядатиме в кінцевому результаті. Сьогодні багатоповерхівки виникають там, де раніше були заводи. Там немає жодної інфраструктури, інженерної підводки, немає доріг та транспорту. Потім все це стає проблемою, яка лягає на плечі міської ради”, — зауважив головний архітектор.

За словами Веніаміна Туза, це питання розглянуть скоріше за все в четвер, 12 грудня, на позачерговій сесії міської ради. Мораторій діятиме до затвердження Генерального плану, орієнтовно до кінця весни наступного року.

Мораторій не розповсюджується на реконструкцію будинків у приватному секторі міста, а стосується виключно багатоквартирного житла. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: