22:15, 14 Грудня 2021

У Луцьку запрошують на лекцію про Святого Миколая на гербі міста

Інтерактивну й доступну лекцію для дітей та дорослих про Святого Миколая на луцькому гербі проведе Музей історії Луцького братства.

Лекція відбудеться 19 грудня.

Агіографічний символ на міському гербі прослідковується на відбитках міської печаті XVI – XVII ст. Проте символ має давніше походження, свідченням чому є унікальна згадка про луцький Миколаївський храм в літописній оповіді 1257 р. Підсилює цей висновок й абсолютно рідкісне художнє рішення образу святого на збережених луцьких сфрагістичних пам’ятках.

Слухачі, особливо юні, будуть активно включені в реконструкцію подій XIII століття про облогу ханом Куремсою літописного Лучеська. Допоможуть в цьому відео з реконструкцією принципу дії середньовічних метальних машин – облягової техніки, яка під Луцьком зазнала краху.

Разом з лектором учасники знайдуть на мапі сучасного міста місце де стояла Миколаївська церква – перший з відомих і найдавніший храм луцьких міщан.

Для найбільш ревних і зацікавлених слухачів після лекції можливий похід до цього важливого міського майданчика, який ще чекає на ознакування.

Вартість лекції: для дітей — 20 грн., для дорослих — 50 грн.

Початок — 0 15:00. Телефон для довідок і консультацій: +380 95 785 2481

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: