17:55, 07 Червня 2024

У Луцьку встановили вже більше двадцяти напівпідземих систем збору сміття

17 локацій напівпідземного та шість наземного. Саме стільки систем збору сміття встановили у Луцьку з початку дії програми із заміни старих контейнерів для збору твердих побутових відходів. До кінця поточного року в планах комунального підприємства “Луцькспецкомунтранс” встановлення стількох же.

Про це йдеться на сайті Луцької міськради.

Директор цього підприємства Володимир Марценюк розповів, що ці системи мають три дуже великі позитивні аргументи, які підтвердили правильність рішення з їх встановлення: екологічний та естетичний аспекти, а також експлуатаційні якості.

За його словами, “навколо майданчика зі збору твердих побутових відходів завжди охайно та чисто, птахи та тварини не мають можливості розносити сміття, а безхатьки — виймати з контейнерів. Систему набагато легше, швидше та дешевше експлуатувати. У нас зменшилась кількість працівників, які її обслуговують. Поруч із напівпідземними контейнерами комунальники встановлюють урни для збору пластикових пляшок, а вже скоро там з’являться й баки для скла».

“Ці контейнери мають ряд переваг перед звичайними наземними контейнерами, при фактично однаковій ціні, — розповів Луцький міський голова Ігор Поліщук, оглядаючи майданчик у одному з дворів на вулиці Кравчука. — Але один підземний контейнер заміняє п’ять звичайних”.

“Контейнери виглядають дуже естетично та займають мало місця в дворі, тому ми будемо продовжувати реалізовувати програму з їх встановлення. Повномасштабна війна обмежує нас у фінансуванні, тому що пріоритет — Збройні сили України, але контейнери все-одно треба міняти, адже старі виходять з ладу та ржавіють”, — додав він.

Комунальники кажуть, що пріоритет у встановленні таких майданчиків надають прибудинковим територіям, де зроблений капітальний ремонт.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: