22:29, 17 Березня 2020

У Луцьку влада жорсткіше контролюватиме дотримання закладами карантину

У місті посилять контроль за дотриманням рішення про тимчасове зупинення роботи об’єктів загального користування під час карантинного періоду.

Про це йшлося під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 17 березня, повідомляють на веб-сайті міськради.

Відтепер засідання комісії відбуватимуться щоденно, аби оперативно відслідковувати ситуацію з можливим поширенням в місті коронавірусної інфекції COVID-19 та боротьби з нею.

Розпочинаючи сьогоднішнє засідання, секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зазначив, що міська рада вчора прийняла надзвичайно важливе рішення про тимчасове зупинення роботи об’єктів загального користування, розташованих у місті Луцьку та населених пунктах Прилуцького старостинського округу, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19. Аналогічні рішення прийняті також і в інших містах, вони є виваженими і правильними, адже, на превеликий жаль, базуються на гіркому досвіді інших країн, зокрема Італії. “Небезпека, яку не бачиш — найбільш підступна. Основна мета цих обмежень – максимально зменшити контакти між людьми. Школярі на карантині вільно користуються громадським транспортом, громадяни створюють величезні черги на касах магазинів та у банківських установах. Попри заборону, у Луцьку працюють ринки “Пасаж”, “Північний”, “Центральний”, ведеться стихійна торгівля, недобросовісні підприємці не припинили роботу деяких закладів торгівлі. Це неприпустима ситуація. Тому основне завдання сьогодні — ретельна перевірка дотримання усіма закладами рішення Луцької міської ради щодо тимчасового призупинення роботи. Якщо вони працюватимуть, то до них застосовуватимуть відповідні заходи реагування. Міська рада виділяє величезні кошти для придбання дезинфікуючих засобів, але якщо люди свідомо не дотримуються елементарних заходів безпеки- це не принесе користі”, – наголосив він.

Роботу із контролю за дотриманням рішення проводитимуть представники Головного управління Національної поліції у Волинській області спільно з департаментом муніципальної варти, управлінням патрульної поліції та представниками управління розвитку підприємництва і реклами, зокрема на ринках та інших об’єктах, які сьогодні продовжували свою діяльність.

Начальник управління охорони здоров’я Володимир Лотвін повідомив, що в Україні уже 7 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус. У Луцьку на сьогодні — жодного зареєстрованого випадку. За його словами, усі лікувально-профілактичні заходи переведені на посилений протиепідемічний режим. Поліклініки працюють у телефонному режимі, пацієнтам надаються консультації.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад зазначив, що зараз вивчається можливість обмеження роботи громадського транспорту. Питання, що стосуються перевезень, будуть розглядатися на найближчому засіданні виконавчого комітету.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: