09:10, 19 Березня 2020

У Луцьку відповіли на петицію щодо збереження ялинок на Театральному майдані

У міськраді надали відповідь на електронну петицію щодо порятунку ялинок.

Відповідну петицію реєстрував Нікіта Колесниченко. Він просив «зберегти ялинки на Театральному майдані, які величаються місцевими також як: «потрійні», «різдвяні», «святкові», «новорічні», «соборні», «майданні» у зв’язку із загрозою їх знищення через реконструкцію Майдану».

«Розглянувши Ваше звернення про порятунок ялинок на Театральному майдані, повідомляємо наступне.

На цей час питання щодо знесення ялин на Театральному майдані міста постійно діючою комісією з визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості на території міста Луцька не розглядалось. Нормативним документом, який регламентує порядок видалення насаджень у населених пунктах України є постанова КМУ №1045 від 01.08.2006 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах». Відповідно до п.2 Порядку видалення зелених насаджень здійснюється у разі: виконання підготовчих і будівельних робіт на об’єктах відповідно до статей 35 – 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев; досягнення деревом вікової межі та інших.

Ялини на Театральному майдані мають вік орієнтовно 45-50 років, ростуть за межами природного ареалу поширення даного виду рослин та зазнають посиленого антропогенного навантаження через використання у декоративному оформленні під час новорічно-різдвяних свят. Також негативно на стан насаджень впливають піщано-соляні суміші, що використовуються у зимовий період під час ожеледиці та для прибирання снігового покриву на майдані. Всі ці фактори в найближчі роки можуть призвести до природного відпаду рослин, повної втрати їх декоративної цінності та вирішення питання щодо їх заміни новими насадженнями.

Питання щодо необхідності реконструкції існуючих насаджень на Театральному майдані буде прийнято з врахуванням реального стану насаджень на момент початку будівельних робіт»,- йдеться у відповіді на петицію.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: