17:59, 04 Жовтня 2019

У Луцьку відкрили ІІ Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера»

Письменники, культурні менеджери та перекладачі розмовлятимуть про літературу в аспекті феномену пограниччя на різних локаціях міста під час фестивалю «Фронтера», який відбуватиметься 4-6 жовтня.

Урочисте відкриття відбулося в кав’ярні Kava Avenue 4 жовтня.

Тема цьогорічної «Фронтери»  ̶  «Розмова з Іншим». Усі події об’єднуватиме пошук відповідей на питання: як відкритися до спілкування, зрозуміти інші культурні форми, сенси і досвід, прийняти іншого та встановити мости чи, навпаки, провести чітку лінію розмежування.

«Луцьк – місто, яке заслуговує означення «культурного», і фестиваль «Фронтера», сподіваюсь, стане цьому підтвердженням.  Аби зрозуміти один одного, і, звісно, отримати порцію натхнення від мистецтва, ми з вами в ці три дні зустрілися на «Фронтері», – розповіла директорка фестивалю Елла Яцута.

Відкрити фестиваль запросили радника Луцького міського голови Ігоря Поліщука,  віце-консула Генерального консульства Республіки Польща  у Луцьку Марека Запура, громадського діяча Романа Бондарука,  письменників Павла Коробчука та Сергія Жадана. До слова, цікаву власну думку висловив Сергій Жадан про літературу та мистецтво загалом:

«Поети не мають звички підлаштовуватися під вимоги часу, поети зазвичай переконані, що це час має під них підлаштовуватися. Поети переконані, що час працює на них… Поети безперечно блефують, говорячи про літературоцентричність цілого світу, проте світ також блефує, вперто ігноруючи своїх поетів. Цей взаємний блеф називається літературним процесом. За великим рахунком всі наші фестивалі, зустрічі і презентації – це відчайдушна і наполеглива спроба озвучувати знову і знову важливі для нас речі. …»

Під час фестивалю діятимуть три сцени: основна, молодіжна та дитяча. На дві останні вхід безкоштовний. На основній сцені багато читатимуть, презентуватимуть свої книги, дискутуватимуть автори з України, Польщі та Білорусі. Серед них Андрій Любка, Макс Кідрук, Юрій Іздрик, Артем Чех, Олеся Яремчук, Андрей Хаданович, Мачей Роберт та інші.

Заходи дитячої сцени – це переважно майстерки з ліплення, акторської майстерності, створення казкових персонажів, листівок, читання й забавлянки з письменниками, розраховані на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

«Обережно, після відвідування таких заходів, ваші діти точно захочуть читати», – усміхаючись, зазначила Елла Яцута.

Цьогорічна «Фронтера» матиме ще й музичні заходи. Виступатиме гурт «Лінія Маннергейма», співачка з Білорусі PALINA, проект Мар’яни Савки, Юрія Романіва та Сергія Гуріна (тріо «Мар’яничі) «Говори зі мною».

За наявності пенсійного посвідчення, посвідчення учасника бойових дій та учнівського квитка – вхід вільний.

Приходьте і ви, щоб на три дні поринути в безмежний літературний світ!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: