12:06, 10 листопада 2022

У Луцьку відбувся патріотичний концерт просто неба

До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, що відзначається 9-го листопада, творчі колективи Луцької громади підготували чимало цікавих атракцій. Поки бібліотеки презентували книжки солов’їною, а охочі писали диктанти, артисти виступали в клубах і на вулиці, популяризуючи українські танці та співи.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Власне, цей процес розпочався ще три дні тому, зі стартом благодійного марафону «Разом переможемо», під час якого збирали гроші на ЗСУ. Цікаво, що відмовилися від традиційних урочистостей, окрім закладів культури Луцької ТГ, ще Волинський фаховий коледж культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Луцький педагогічний коледж, художні колективи Камінь-Каширської, Ковельської, Ратнівської, Боратинської громад.

Локації для виступів колективи мали різні. Усього по місту їх нараховувалося понад десяток. Артисти зазначили: “Попри воєнний стан, сидіти, склавши руки, не можемо. Адже нині ворог нищить не лише наших людей, а й книгу, слово, традиції. Тому, популяризуючи своє, рідне, українці чинять супротив загарбникам, міцно тримаючи культурний фронт. Та й роблять реальну справу — допомагають армії”.

На Театральному майдані свято розпочалося по обіді. Зачин зробив ансамбль бального танцю “Юність”. Національні знамена та патріотична композиція додала виступу особливої, щемливої атмосфери. Тож не дивно, що багато лучан зупинялися і фотографували дійство на телефони.

Оплески на свою адресу зібрала й Зоряна Міщенко-Нестерук, виконавши пісню “Україна — це ми”. А далі був хор “Джерела Волині”, до складу якого входять понад двадцять учасників, заслужена артистка України Алла Опейда та ще кілька окремих виконавців з власними тематичними програмами. Ближче до вечора патріотичний концерт продовжився у Палаці культури.

Заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк, яка теж відвідала дійство, підсумувала: “Жоден працівник культури Луцької громади не залишився без роботи у цей важкий час. Їхня заробітна плата фінансується з бюджету громади. Тому люди відчувають підтримку місцевої влади і радо долучаються ось до таких перформансів. Насправді, культура мусить жити, мусить процвітати навіть у час війни. Ми маємо фантастичний потенціал творчості і будемо його розвивати. Бо культура – складова національної ідентичності, на яку посягає ворог, і її збереження – наше завдання“.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: