21:00, 18 Жовтня 2019

У Луцьку відбулася виставка до річниці Люблінської унії. ФОТО

Сьогодні, 18 жовтня, у Палаці культури міста Луцька з нагоди 450-ї річниці Люблінської унії відбулось відкриття виставки «Від Люблінської унії до Європейського Союзу».

Про це повідомили на сайті Луцькради.

На захід завітали секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, директор департаменту культури Тетяна Гнатів та представники Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку.

«Є в історії події, які мають величезне та глобальне значення для свого часу. У певний період такі події замовчувались, викривлялись та подавались у іншому світлі. Проте сьогодні ми маємо унікальний шанс вивчити, розібратися, відчути той дух, зрозуміти засади, які закладалися 450 років тому та які перспективи чекають на український, польський та литовський народи.

Це добре, що сьогодні ми зібралися обговорити події Люблінської унії. Ця тема дійсно варта того, щоб її вивчати. Ми повинні зрозуміти для себе, як можемо використати цей історичний досвід для розбудови стосунків між нашими народами», — зазначив Григорій Пустовіт.

450-та річниця унії святкується під лозунгом «Від Люблінської унії до Європейського Союзу», показуючи, як побудувати майбутнє Європейського Союзу зі спадщини і досвіду Люблінської унії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: