19:40, 24 Вересня 2020

У Луцьку відбудеться виставка із тваринними мотивами

2 жовтня  у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація виставки «Зооморфні мотиви в українському народному мистецтві». На виставці будуть представлені матеріали з фондів Волинського краєзнавчого музею та Музею етнографії Волині та Полісся при Волинському національному університеті імені Лесі Українки.

Про це повідомили у музеї.

Відкриття виставки приурочене до Всесвітнього дня захисту тварин (4 жовтня). На ній демонструватимуть твори народного мистецтва ХХ – поч. ХХІ ст. із тваринними мотивами українських авторів, зокрема Андрія Пушкарьова, Володимира Кусика, Софії Пасюк, Анатолія Філозофа та інших.

В експозиції будуть представлені:

– колекція традиційних вишитих рушників ХХ – ХХІ ст.;

– святкове жіноче вбрання Волині та Волинського Полісся ХХ ст.;

– народні вишиті картини;

– керамічні вироби та скульптура;

– народні іграшки із соломи, дерева і глини;

– традиційні українські писанки і витинанка;

– сувенірні художні фігури птахів.

Виставка демонструватиметься впродовж жовтня 2020 – січня 2021 та буде цікавою не лише для професійних художників, майстрів народного мистецтва, але й для студентів, дітей та усіх зацікавлених народним мистецтвом.

До виставки підготовили дві авторські екскурсії від Аліни Андреєвої, молодшої наукової співробітниці науково-експозиційного відділу етнографії та народних промислів Волинського краєзнавчого музею та Вікторії Семенчук, магістрантки спеціальності «музеєзнавство, пам’яткознавство» Волинського національного університету імені Лесі Українки.

У рамках виставки діятиме музейна майстерня «Пташка», у якій проводитимуться майстер класи з петриківського розпису, гончарства, аплікації та інші.

Телефони для довідок: 24-75-82, 050 935 59 93, 097 395 83 50

Під час відкриття виставки – вхід вільний. Відкриття виставки — о 14:00.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: