12:38, 09 Жовтня 2019

У Луцьку відбудеться презентація виставки «Фактор свободи». ФОТО

11 жовтня у головному корпусі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбудеться презентація виставки «Фактор свободи».

Про це повідомили організатори.

Виставка «Фактор свободи» розповідає про трьох українців, чиїми іменами називали цілий народ — Мазепу, Петлюру та Бандеру.

На 2019 рік припали три ювілеї — Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери.

Біографії цих постатей різні, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу. Проте на шляху до її реалізації стояв ворог — Російська імперія. У протистоянні з ним їхні імена стали символом для свого народу і тавром для його ворогів.

«Цілі покоління їхніх послідовників називали мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями. З вуст прихильників і ворогів ці імена звучали однаково пристрасно, перші вкладали в них захоплення і гордість, а другі — страх і ненависть. Вони досі так звучать. Свободолюбність, завзятість, незламність в українцях досі означують як мазепинське, петлюрівське, бандерівське. Ця виставка показує і людський, і символічний вимір цих людей. У цій виставці ідеться не тільки про Мазепу, Петлюру, Бандеру, як про звичайних людей, які були здатні на надзвичайні вчинки, а й про ціле середовище, яке було сформоване довкола них, їхніх послідовників, яких називали мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями», — закцентував співавтор виставки, кандидат історичних наук Володимир В’ятрович.

Автори виставки спробували уявити, який вигляд могли би мати профілі у “Фейсбук” Мазепи, Петлюри, Бандери, які місця показала би їхня гугл-мапа, кого б вони зафрендили, показати світло та тіні їхніх ключових рішень. У виставці йдеться про «виклики» — Україну напередодні боротьби Мазепи, Петлюри і Бандери, про їхні відповіді і команди, які разом відстоювали нашу свободу. Про те, як сучасна армія вшановує традиції минулих подвигів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: