11:12, 09 Січня 2022

У Луцьку відбудеться лекція про з’їзд монархів

Лучан кличуть на лекцію про найяскравішу історичну подію в Луцьку – так званий Луцький з’їзд монархів 1429 року. Основна фабула лекції — причини скликання з’їзду, його перебіг, головні дійові особи та залаштункова політика.

Лекція відбудеться 11 січня у Музеї історії Луцького братства.

6 січня 1429 року, — на свято Трьох Королів, до Луцька з’їхалися король Владислав II Ягайло і великий князь Вітовт. Останній дістався до свого Луцького замку навіть раніше, щоб перевірити готовність міста до визначної події. Але що це? Чому так довго відсутній той, хто гаряче просив про зустріч – німецький цісар Сигізмунд Люксембурзький? Можливо заблудився у дорозі? Адже це була його перша подорож на Русь!

Від Різдва Христового до Трьох Королів пройшло 12 днів, отже відтоді починалися запусти, по-іншому карнавал (у західнохристиянській традиції). Луцьк добре почувався у святкові дні…

Ціна вхідного квитка на лекцію для дорослих 100 грн., для школярів та студентів 50 грн., діти до 14 років – безплатно. Квитки можна купити за програмою “єПідтримка”. Придбати квиток можна у касі музею перед лекцією. Є можливість заздалегідь придбати електронний квиток на музейному сайті:

для придбання квитка за 100 грн натиснути тут і обрати категорію «Екскурсія пільгова. 100 гривень»;

для придбання квитка за 50 грн натиснути тут і обрати категорію «Екскурсійне обслуговування пільгове (виставки). 50 гривень».

Телефон для швидких консультацій: +380 95 785 2481.

Початок — о 16:00.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: