22:00, 03 Жовтня 2021

У Луцьку відбудеться кіновечір, присвячений Станіславу Лему

Генеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку разом з Польським Інститутом у Києві запрошують долучилися до XVI Фестивалю Дні Польського Кіно, який відбуватиметься 1-10 жовтня у кінотеатрах Києва, Одеси, Харкова, Вінниці та Луцька та онлайн у співпраці з онлайн-кінотеатром “Takflix.com”.

Дні Польського Кіно проєкт Польського Інституту у Києві, який цьогоріч відбувається вже вшістнадцяте. Традиційно у програмі представлено найцікавіший доробок польського кінематографу останніх років.

Офлайн показ в Луцьку присвячений 100-річчю від дня народження письменника Станіслава Лема. У програмі 2 короткометражні фільми: «Станіслав Лем. Наука та вигадка» (BBC, 1991 рік, 51 хв) та «Номер» (2021, 20 хв). Показ відбудеться 5 жовтня у кінотеатрі «Multiplex» (РЦ «Промінь», просп. Президента Грушевського, 2). Початок – о 18:00. Вхід – вільний.

«Станіслав Лем: наука і вигадка». Режисер: Адам Устинович. Жанр: Документальний фільм

Знятий у 1990 році для ВВС портрет 70-річного польського прозаїка Станіслава Лема, який багато років вважався найвидатнішим письменником science fiction на світі.  Його перше інтерв’ю для британських слухачів охоплює широку сферу: розповідає про щасливі роки дитинства та драматичну воєнну долю, про початки його письменницької кар’єри та про деякі незвичні теорії щодо майбутнього людини.

Станіслав Лем зачаровує ерудицією, дотепністю і неперевершеним почуттям гумору, що перетворює зустріч із ним на захопливу інтелектуальну пригоду та подорож світом його уяви.

Прем’єрний показ переглянуло 1,3 мільйони глядачів. Фільм був показаний у Франції, США, Канаді, Ізраїлі, Хорватії, Мексиці, Угорщині, Австралії, Росії та Ірані. Документальний фільм отримав премію за найкращий портрет митця на Міжнародному Фестивалі документальних фільмів про мистецтво у Монреалі у 1994 р. Стрічка увійшла до колекції фільмів про мистецтво Музею Лувр, Франція.

«Номер». Режисер: Кшиштоф Янковський. Жанр: Комедія / наукова фантастика

Космонавт Ійон Тихий має виголосити у Панслов’янському Парламенті промову проти введення Позаземних Людських Норм. Представники уряду намагаються не допустити цього виступу…

Ійона підступно ув’язнюють у номері готелю, щоб протестувати на ньому найсучасніше секретну зброю. Замість того, щоб шукати виходу з пастки, Ійон свариться сам із собою і не може порозумітися з черговими своїми втіленнями, що веде до все більш абсурдних подій…

У рамках Фестивалю Дні Польського Кіно представлять три польських фільми в режимі онлайн, що вже здобули нагороди на престижних міжнародних фестивалях, визнання глядачів та світової кінокритики. Усі фільми демонструються польською мовою з українськими субтитрами.

Фільми онлайн можна дивитися у будь-який час з 1 до 10 жовтня. Покажуть такі стрічки:

«Аматори». Режисер: Івона Секежинська. Жанр: Трагікомедія

Історія починається тоді, коли театр Криська «Бюро Особистих Речей» (створений акторами з інвалідністю) виграє участь у фестивалі, постановку спектаклю. Велика радість, великий шанс, великі очікування. Крисєк з акторами саме працює над новою п’єсою «Грек Зорба». Було б чудово поставити її на справжній сцені. Однак виявляється, що директор театру, пропонуючи їм співпрацю, ставить певні умови…

 «Убий це і виїдь з цього міста». Режисер: Маріуш Вільчинський. Жанр: Психологічна анімація / xорор

Утікаючи від відчаю через втрату найдорожчих людей, герой ховається в безпечній країні спогадів, де час зупинився й усі дорогі йому люди живі. З роками в його уяві зростає місто. Одного разу літературні герої та кумири дитинства з мультфільмів, які у свідомості наступних поколінь назавжди залишаються молодими і носять короткі штанці, оселяються там непроханими. Коли наш герой усвідомлює, що всі вони постаріли і що вічної молодості не існує, він вирішує повернутися до реального життя. І дивовижні персонажі, котрі живуть у його уяві, повертають його до реального світу.

 «Якнайдалі звідси». Режисер: Пйотр Домалевський. Жанр: Трагікомедія

Оля, сімнадцятирічна дівчина з маленького міста, самостійно вирушає закордон. Це виявиться подорожжю її життя, подорож у невідомість, під час якої вона спробує відновити втрачений зв’язок зі своїм батьком. В Ірландії вона пізнає інший світ і зустріне людей, які змінять її ставлення до життя. Оля повинна поїхати до Ірландії, щоб повернути до Польщі тіло батька, який помер, працюючи на будівництві. Олі байдуже до батька, вона хоче дізнатися, чи він зібрав гроші на машину, як обіцяв. Самостійно долаючи іноземну бюрократію, Оля зрозуміє, що її найбільшою мрією була не машина, а знайомство з батьком…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: