21:46, 31 Березня 2023

У Луцьку триває лазерне 3D-сканування та фотограмметрична зйомка пам’яток архітектури

Війна росії проти України триває вже дев’ятий рік і понад рік як агресор повномасштабно вторгся на нашу землю. Ми щодня бачимо, як ворог нищить усе, до чого може дотягнутися своїми кривавими руками чи зброєю. Він хоче позбавити нас світла і тепла, знищуючи об’єкти критичної інфраструктури. Впевненості у завтрашньому дні, руйнуючи підприємства і житлові будинки. Нашої ідентичності, грабуючи музеї та розстрілюючи історичні пам’ятки культури й архітектури.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

В таких умовах важливо робити усе можливе для збереження об’єктів культурної спадщини як фізично, так і використовуючи сучасні цифрові технології, аби зберегти їх цифрові копії та якомога більше інформації про них.

Зважаючи на те, що історичні пам’ятки культури й архітектури мають також і значну цінність з точки зору непересічного туристичного інтересу до них, управління туризму та промоції міста Луцької міської ради ініціювало долучення Луцька до проекту #SaveUkrainianHeritage і звернулося до фонду «Aliph Foundation» з проханням профінансувати лазерне 3D-сканування та фотограмметричну зйомку пам’яток архітектури міста. Грантодавець підтримав ініціативу і обрав для роботи такі об’єкти зі списку, наданого управлінням:

Луцький замок.

Кафедральний собор Святої Трійці.

Єзуїтський колегіуму (з підземеллям) з вежею Чорторийських та муром Окольного замку.

Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла з підземеллям.

Роботи в Луцьку проводять фахівці ТОВ “СКАЙРОН”, яке займається 3D-скануванням об’єктів матеріальної культурної спадщини з 2016 року. За цей час вони оцифрували сотні обʼєктів, десятки з яких – у високій деталізації. Матеріали сканувань пам’яток культурної спадщини використовувалис як у проектах реставрації, так і для їх промоції.

З 24 лютого 2022 року “СКАЙРОН” сконцентрувалися на програмі превентивного сканування об’єктів культурної спадщини та архітектури як одного із засобів фіксації і збереження інформації про них у зв’язку із загрозою знищення. За період 2022 року оцифрували 41 обʼєкт у різних містах України в рамках проекту #SaveUkrainianHeritage.

Усі дані сканування зберігаються на сервері виконавця та надійно захищені від пошкодження. У разі необхідності ТОВ “СКАЙРОН” готове надати ці дані Міністерству культури та інформаційної політики України або ж локальним профільним інституціям з охорони пам’яток.

«Ми щиро віримо, що будемо використовувати створені 3D-моделі лише для розвитку та промоції нашого міста, але робимо все від нас залежне, аби зберегти якомога більше вже сьогодні», – зазначають в управлінні туризму та промоції міста Луцької міської ради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: