11:48, 12 листопада 2019

У Луцьку тестують систему електронного квитка

Із 11 листопада у Луцьку запрацювали система автоматизованої оплати проїзду. З учорашнього дня у громадському транспорті можна розраховуватися за проїзд електронним квитком.

Про це під час оперативної наради розповів начальник управління транспорту та зв’язку Володимир Степанов, — інформують на сайті Луцькради.

Він зазначив, що у липні 2019 року підписали договір з “KENT KART EGE ELEKTRONIK” та ТОВ “PAYNET SERVICES”, переможцями тендеру, на впровадження автоматизованої системи оплати проїзду у Луцьку. В серпні у нашому місті зареєстрували компанію ТОВ “СІТІ КАРД СИСТЕМ”, яка й займається реалізацією проєкту.

Володимир Степанов зауважив, що придбали усе необхідне обладнання, зокрема, валідатори, термінали для продажу та поповнення електронних квитків, системи відеонагляду, GPS-обладнання.

Начальник управління транспорту та зв’язку додав, що у другій половині жовтня розпочали видачу електронних квитків представникам пільгової категорії населення. Станом на вчора, уже більше 25 тисяч пільговиків їх отримали.

Крім того, майже усі школярі міста теж отримали електронні квитки. Нині залишилося видати їх лише учня Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні та Волинського наукового ліцею-інтернату.

Також уже продали 30 тисяч неперсоніфікованих елктронних квитків.

Володимир Степанов зауважив, що уже встановили 33 термінали для продажу електронних квитків. Їх розмістили у торгових центрах, магазинах автостанціях тощо. Нині ведуть перемовини щодо встановлення ще семи автоматів, зокрема, й на залізничному вокзалі.

Усі 45 тролейбусів, які щодня працюють на маршрутах, обладнані валідаторами. У них вже можна користуватися електронним квитком. Володимир Степанов зазначив, що, на жаль, трапляються технічні проблеми, але їх швидко вирішують. Нині система проходить тестування й за два-три тижні усе належним чином запрацює.

Проблемна ситуація з приватними перевізниками, які не дуже йдуть на співпрацю, й з 200 автобусів лише сім обладнанні валідаторами.

Володимир Степанов зауважив, що це викликає незручності для громадян, адже у тролейбусах вони можуть розраховуватися електронними картками, а автобусах — ні.

Також він розповів, що на маршрутах працюватимуть інспектори, які контролюватимуть оплату проїзду пасажирами. За його словами, на Луцькому підприємстві електротранспорту уже створили служба контролю. Триває навчання контролерів. Через тиждень-два вони вийдуть на маршрути.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад зазначив, що, на жаль, не все відбувається, так як хочеться. Це нова система й звичайно вона потребує певного налаштування. Усе незабаром налагодиться і в Луцьку на повну запрацює автоматизована система оплати проїзду.

За його словами, окремі приватні перевізники не поспішають встановлювати обладнання у своїх автобусах.

“Вони думають, що міська влада відмовиться від свого задуму. Проте, це не так, і шляху назад нема. Ми ведемо переговори із перевізниками з інших міст і якщо наші не захочуть працювати згідно встановлених правил, то ми запросимо працювати інших”, — наголосив він.

Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт подякував перевізникам, які пішли на співпрацю та попросив вибачення у лучан за труднощі із впровадженням електронного квитка. За його словами, запровадження автоматизованої системи оплати проїзду є не примхою міської ради а вимогою закону та часу. Подібні системи успішно працюють у містах Європи, їх починають впроваджувати і в інших містах України.

Григорій Пустовіт зауважив, що впровадження електронного квитка дасть можливість контролювати пасажиропотік, рух громадського транспорту та покращить безпеку. Він наголосив, що держава постійно збільшує кількість пільговиків, але фінансового ресурсу не забезпечують. Компенсацію за пільговий проїзд мусить фінансувати міський бюджет. За його словами, було б добре, якби держава ввела єдиний електронний квиток для пільговиків і компенсовувала вартість проїзду для них.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: