16:50, 08 листопада 2019

У Луцьку судили власницю «Лексуса», яка на смерть збила велосипедиста

Луцький міськрайонний суд Волинської області ухвалив вирок жінці-водію, яка наїхала на велосипедиста, тим самим завдавши травм, несумісних із життям.

Про це стало відомо із вироку від 5 листопада 2019 року.

Так, у травні 2019 року в селі Чаруків Луцького району, керуючи автомобілем марки «LEXUS ES 300H», жінка перевищила дозволену у населеному пункті швидкість руху. На проїзній частині в той час рухався велосипедист, який, рухаючись по правому узбіччю у попутному напрямку, здійснював перетин автошляху з права на ліво відносно руху автомобіля. Власниця автомобілю не зменшила швидкість аж до його зупинки. Тим самим наїхала на велосипедиста, заподіявши тілесні ушкодження у вигляді відкритої черепно-мозкової травми, різноманітних переломів та крововиливів, що спричинило його смерть.

Жінка-водій щиро розкаялася у вчиненому, просила вибачення у потерпілої та суворо її не карати, вказуючи на бажання надалі при потребі допомагати потерпілій.

Зокрема суд врахував інформацію про стан здоров’я обвинуваченої, яка на обліку у лікарів нарколога та психіатра не знаходилась і за допомогою до них не зверталась, її виключно позитивну характеристику за місцем проживання, інформацію про те, що вона працевлаштована, наявність на її утриманні малолітньої дитини, перебування на сьомому місяці вагітності, відомості про те, що остання вперше притягується до кримінальної відповідальності, раніше до адміністративної відповідальності, в тому числі, у сфері безпеки дорожнього руху взагалі не притягувалась, необхідність наявності права керування транспортними засобами, у зв`язку з її роботою, де потребуються постійні переїзди між містами, відвідування дитиною школи та позашкільних закладів, тривале перебування чоловіка закордоном на заробітках та неможливість здійснення ним таких перевезень її  чи дитини, суттєві обмеження в отриманні доходу її сім’ю у випадку неможливості здійснення таких поїздок та відповідної підприємницької діяльності.

Потерпіла також не має претензій будь-якого характеру до обвинуваченої, оскільки збитки їй в повній мірі відшкодували та прохання призначення останній не суворого, мінімального покарання, в тому числі, щодо її звільнення від відбування призначеного покарання із випробуванням та не позбавляючи її права керування транспортними засобами.

Тож, суд визначив винною жінку-водія та призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі на три роки без позбавлення права керування транспортними засобами. А також ухвалив рішення звільнити від призначеного основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, якщо вона протягом іспитового строку тривалістю один рік, не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов’язки. У додаток до всього суд постановив стягнути в дохід держави витрати пов`язані із залученням експерта для проведення інженерно-транспортної експертизи в сумі понад 1884 гривень.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Луцький міськрайонний суд Волинської області.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: