22:22, 13 Лютого 2020

У Луцьку розповіли про трудову міграцію та її ризики

За участі представників Головного управління Національної Поліції у Волинській області Віктора Кравчука та Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Олени Онуфрик у Луцькому міському центрі зайнятості провели семінар «Ризики нелегальної трудової міграції».

Про це йдеться на сайті Луцької міськради.

Присутні на семінарі безробітні дізналися, що трудова міграція – це переміщення особи, пов’язане з перетинанням державного кордону або меж адміністративно-територіальної одиниці з метою виконання або пошуку роботи. Обираючи роботу за кордоном людина ризикує. Якщо працювати нелегально маємо мінімум прав для свого захисту.

Віктор Кравчук розповів про порядок в’їзду – виїзду громадян України за кордон, легальне та нелегальне працевлаштування, правовий захист українських громадян, які перебувають за кордоном. Визначили переваги та недоліки трудової зайнятості. Обговорили ризики потенційних трудових мігрантів. Також присутні отримали інформацію про форми торгівлі людьми, методи вербування та експлуатації людини. В ході спілкування Олена Онуфрик наголосила, що згідно з чинним законодавством, нарахування пенсій залежить від двох критеріїв: розміру заробітної плати та страхового стажу. Працюючий легально найманий працівник буде захищений і зможе претендувати на весь соціальний пакет, гарантований державою.

Разом з фахівцями присутні проаналізували помилки, яких найчастіше припускаються мігранти, та шляхи їх уникнення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: