23:12, 23 Березня 2023

У Луцьку розпочали громадське обговорення перейменування окремих вулиць громади

У рамках дерусифікації триває процес перейменування назв вулиць Луцька. Чимало з них мають нову назву, однак є й такі, що в силу різних обставин, досі носять старі. Серед них — Декабристів, Ізмайлова, Чехова, Волгоградська, Пушкіна, Рилєєва, Першотравнева у селі Жидичин.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Сьогодні, 23 березня, у приміщенні ЦНАП відбулися громадські слухання щодо їх перейменування. У ньому взяли участь депутати, краєзнавці та жителі вулиці Пушкіна. Мешканок абсолютно не влаштовувала нова іменна назва, запропонована істориками, — Вальдемара Пясецького. Вони хочуть, аби вулиця називалася Свято-Василівською. Мовляв, колись на тій території був розташований такий монастир.

Втім, громадський активіст Геннадій Гулько та його колега журналіст Микола Якименко були іншої думки. За їх словами, культова споруда стояла не там, а ось художня школа, де працював вищезгаданий луцький краєзнавець Пясецький, мала саме “пушкінську” прописку. Тож правильніше, кажуть, було б віддати шану людині, яка доклалася до історії міста, назвавши вулицю в його честь.

В свою чергу, члени комісії резюмували — думки сторін обов’язково врахують. Адже є кілька шляхів їх популяризації: це письмове звернення до Луцької міської ради, голосування на електронному ресурсі та, власне, пряме обговорення. А так, як консенсусу у зміні назви вулиці Пушкіна не досягнули, то подальшу її долю розглядатиме профільна комісія. Що вирішить — рекомендуватиме депутатам затвердити на сесії.

Інші нові назви вулиць жвавого обговорення не викликали. Відтак уже незабаром вулиця Декабристів може стати — Атени Пашко, Ізмайлова — Василя Барвінського, Чехова — Олега Куцина, Волгоградська — рядового Пянтковського, Рилєєва — Олександра Байдукова, а Першотравнева — Романа Скіри.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: