19:43, 27 Червня 2022

У Луцьку презентували Міжнародну виставку політичних та антивоєнних карикатур

26 червня у приміщенні Музею сучасного українського мистецтва родини Корсаків (м. Луцьк, вул. Карбишева, 1) відбулося презентація Міжнародної виставки політичних та антивоєнних карикатур в рамках міжнародного конкурсу під відомим з початку війни гаслом «Русскій воєнний корабель, іди на ***!».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Ініціатори та організатори цієї експозиції: ГО «Асоціація лідерів туризму Миколаївської області», Гуманітарний штаб Центру Підтримки Бізнесу, Rotary клуб Миколаїв, Rotary клуб «Одеса-Рішельє», Клуб одеських карикатуристів, управління туризму та промоції міста Луцької міської ради.

Участь у міжнародній творчій акції взяли більш як 40 художників з України, Ізраїлю, Польщі, Греції, Німеччини, Білорусії. Румунії, Росії, Індії, Італії, Швеції, Нідерландів, СІЛА, Франції, Австрії, Мексики, загалом представлено понад 300 робіт. Варто зазначити, що чимало цікавих карикатур надійшло з Росії та Білорусії, де одні художники виступили відкрито, вказавши своє прізвище та творчий шлях, інші – ретельно шифрувалися, вказавши, що за подібний малюнок вони можуть потрапити до російської в’язниці.

Захід мав на меті привернути додаткову увагу суспільства до проблематики війни та її наслідків через гумор, висміявши ворога та через сміх зміцнити засади патріотизму. Кожна карикатура по своєму висвітлює обличчя божевільного диктатора-параноїка, брехливість російської пропаганди та відсутність моральності у російських окупантів.

Також під час заходу за участю представників волинської дирекції АТ Укрпошти відбулося погашення тематичних марок з конвертом «Ассоль вже не та…», презентували сувенірну монету «Русскій воєнний корабель, іди на ***!» та тематичні кишенькові календарики. Зібрані кошти з благодійного аукціону спрямують на допомогу ЗСУ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: