12:13, 14 Липня 2022

У Луцьку працюють над наданням якісної психологічної допомоги свідкам війни

Уже втретє в Будинку вчителя відбуваються робочі зустрічі практичних психологів Медичного центру реабілітації учасників бойових дій Луцької МТГ з п’ятнадцятьма колегами-психологами, які хочуть навчитися допомагати армійцям і населенню з «гарячих точок».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

“Я надзвичайно горда, що наше місто має таких спеціалістів. Ви розвиваєтесь, працюєте над собою та постійно покращуєте свій фаховий рівень. Ми підтримуємо та переживаємо за кожного нашого працівника, кожного колегу, тому що без вас ми б не впорались.

Дякую вам за роботу, бажаю сил та натхнення. Нехай Бог повертає вам сторицею за ту добру справу, яку ви робите для нашої громади на добровільних засадах”, – привітала присутніх заступник міського голови Ірина Чебелюк.

Цього разу психологи говорили про контузію. В першу чергу вона вражає головний мозок і нервову систему людини.

Кваліфікована й вчасна допомога постраждалим від військових дій — запорука душевного оздоровлення людини. Саме тому муніципалітет вважає психологічний фронт одним із найважливіших напрямків своєї роботи. Під час війни, як показує світова практика, постійно виникає потреба в психологічній допомозі і соціальній адаптації до мирного життя учасників бойових дій та їх сімей.

“Психологічна допомога надзвичайно важлива для військовослужбовця, який повернувся з фронту. За статистикою до 73 % тих, хто був в зоні бойових дій, може мати посттравматичний синдром. Для того, щоб надати якісну та професійну психологічну допомогу, у нас є Центр реабілітації учасників АТО, де є психологи, які мають значний досвід роботи із такими пацієнтами та напрацювання у цій сфері.

Ми розуміємо, що психологічної допомоги потребують також і сім’ї військовослужбовців. Тож сьогодні ми готуємося до запуску масштабного проекту по наданню психологічної допомоги згаданим категоріям населення”,  – розповів Луцький міський голова Ігор Поліщук.

Також він додав, що нещодавно з ініціативи Луцької міської ради запросили психологів спеціалістів із США, викладачів Тихоокеанського університету Сіетла. Доктори Джон Тоберн, Джефф Голгуін та Крістофер Тобі приїхали до України поділитися своїм досвідом із фахівцями нашої громади та підготувати їх до роботи із постраждалими внаслідок війни з росією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: