18:24, 02 Травня 2024

У Луцьку попрощалися з підполковником Василем Матюком

Сьогодні, 2 травня, у Кафедральному соборі Святої Трійці у Луцьку відбулося відспівування Матюка Василя Васильовича (23.04.1975 року народження), який поклав життя, захищаючи Україну.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Підполковник Матюк Василь Васильович був призваний на військову службу до складу військової частини на посаду заступника командира батальйону з морально-психологічного забезпечення та загинув 29.04.2024 року під час виконання бойового завдання щодо захисту територіальної цілісності і незалежності України поблизу населеного пункту Новодарівка Запорізької області.

До спільної молитви за упокій душі спочилого воїна разом із рідними, друзями, бойовими побратимами долучився Луцький міський голова Ігор Поліщук.

У скорботній проповіді Митрополит Луцький і Волинський Михаїл зазначив, що бути покликаним захищати Батьківщину — це велике служіння, і не кожен може його виконувати.

“Сьогодні ми проводжаємо в останню дорогу підполковника — людину, яка несе відповідальність та веде у бій півтори тисячі людей, тому він не може проявляти слабкість — натомість, бути прикладом для інших. Особливо скорботно прощатися з чоловіками, які є взірцями чеснот, гідності та мужності. І ми маємо честь стояти біля труни великого воїна”, – сказав він.

Після завершення богослужіння труну з тілом покійного воїна пронесли Театральним майданом, де сотні лучан стали перед захисником на коліна і схилили голови. Біля пам’ятного фотостенду “Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України” присутні виконали Державний Гімн України.

Василь Матюк працював у ДКП «Луцьктепло», очолював службу охорони і цивільного захисту. Та вже 24 лютого мобілізувався до Збройних Сил України, як і у 2014 році.

“Завжди спокійний і привітний, врівноважений і дуже приємний у спілкуванні, добрий, щирий, приклад сім’янина, батька, чоловіка. Людина з великої літери”, – так відгукуються про Василя Васильовича колеги.

Поховали Героя у секторі військових поховань на міському кладовищі у селі Гаразджа.

Щирі співчуття рідним та близьким.

Вічна пам’ять, честь та шана Герою!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: